To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przyjdź i dowiedz się, jak żyć zdrowo

Przyjdź i dowiedz się, jak żyć zdrowo

Będzie można nieodpłatnie skorzystać z nowoczesnej metody leczenia bólu, z zabiegów poprawiających widzenie, zmierzyć ciśnienie czy poziom cukru. To tylko część z szeregu propozycji, które przygotowują organizatorzy III Cieplickiego Maratonu Ekologicznego „Wybieram Zdrowie”. Odbędzie się w niedzielę (14 maja, w godz. 10. - 15.) na Placu Piastowskim.

Na licznych stoiskach będzie można skorzystać nieodpłatnie z bogatej oferty zabiegów i badań. Uzdrowisko Cieplice będzie serwowało aerozole na oczy, zalecane zwłaszcza w przypadku zapalenia spojówek czy podrażnień gałki ocznej, ale też innych dolegliwości narządu wzroku. Na stoisku Uzdrowiska Świeradów będzie można skorzystać z tzw. fali uderzeniowej, czyli nowatorskiej, niezwykle skutecznej metody leczenia bólu.

Tradycyjnie już, będą punkty badania wad postawy, pomiaru ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru. W niebieskim namiocie Term Cieplickich prowadzony będzie pomiar wagi ciała i indeksów (BMI, tłuszcz, woda, masa kostna, symetria, wiek biologiczny).
W auli Politechniki Wrocławskiej odbędzie się wykład doktora Roberta Malmona pt. „O czerniaku od A do Z”. Prelegent opowie, jakie są objawy tego niebezpiecznego nowotwora, jak wygląda leczenie, a jak profilaktyka. Co ważne, specjalista zgodził się zostać po wykładzie, by odpowiedzieć na pytania uczestników czy skonsultować konkretne przypadki choroby.
Co jeszcze przygotowano dla uczestników? Więcej na plakacie oraz w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” (z 9 maja 2017r.).