To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przerwane piłkarskie święto

Przerwane piłkarskie święto

Miała być wielka feta, wyszła... potworna klapa. Międzynarodowy mecz piłkarski żeńskich reprezentacji Polski i Holandii został przerwany, gdyż na stadionie przy ul. Złotniczej nastąpiła awaria oświetlenia.

Nic nie zapowiadało nieszczęścia. Organizatorzy od kilku dni przygotowywali stadion do piłkarskiego święta – wydarzenia bez precedensu w Jeleniej Górze. Wokół murawy zamontowano reklamy, sprowadzono telebim, na którym na bieżąco wyświetlany był czas i wynik meczu. Było stoisko garmażeryjne z prawdziwego zdarzenia, trybunę podzielono na sektory. Zadbano o odpowiednie przygotowanie murawy. Do oglądania meczu Polska-Holandia zaproszono młodzież z jeleniogórskich szkół i okolicznych klubów sportowych. Bilety rozeszły się w kilka dni. Chętnych, by obejrzeć ten mecz było dużo więcej. Dawno też na imprezie sportowej w naszym mieście nie było tak wielu dziennikarzy.

Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski, który popierał starania Jeleniej Góry o prawo do organizowania tego meczu, przed pierwszym gwizdkiem był bardzo zadowolony. – Jedyne, co mogłoby przeszkodzić w rozegraniu tego spotkania to pogoda, ale widać, że gospodarze podpisali z tymi na górze odpowiednią umowę i nie pada – mówił z żartem. Powiedział też, że możliwe jest w przyszłości sprowadzenie do Jeleniej Góry reprezentacji młodzieżowych. Wszystko po to, by promować piłkę nożną nie tylko w wielkich ośrodkach, ale i w małych miastach.
Mecz zaczął się zgodnie z planem. Reprezentacje wyszły na murawę w asyście młodych piłkarzy jeleniogórskich klubów, ubranych w barwy obu reprezentacji. Odśpiewano hymny. Od pierwszego gwizdka atmosfera na trybunach była znakomita. – Polska, Polska – krzyczeli raz po raz kibice.
Niesione dopingiem Polki, które nie były faworytkami tego pojedynku, w 20. minucie wyszły na prowadzenie po golu Ewy Pajor. W tym momencie stadion oszalał. Wydawało się, że nic lepszego nie mogło nas spotkać. Niestety... Kiedy sędzina z Czech zagwizdała na koniec pierwszej połowy, na stadionie częściowo zgasły reflektory. Przedstawiciele Term Cieplickich rozpoczęli gorączkowe ustalenia, co się stało. Okazało się, że wysiadła jedna faza. Problem w tym, że nie można było zlokalizować źródła awarii. – Wszystkie włączniki i zabezpieczenia działają prawidłowo – podkreślał Miłosz Sajnog, wiceprezes Term Cieplickich, które są gospodarzem obiektu. Ściągnął na miejsce kilku elektryków. Udało się przepiąć fazy tak, by zapewnić zasilanie, ale radość nie trwała długo: chwili znowu reflektory zgasły. Mecz został przerwany i nie będzie dokończony ani też powtórzony, gdyż Holenderki w środę wylatują do swojego kraju. Nie będzie też zaliczony do statystyk jako spotkanie towarzyskie reprezentacji. Tak, jakby nigdy go nie było...
– Cały czas pracujemy, ale wciąż nie ustaliliśmy, co się stało – powiedział nam M. Sajnog po godzinie 20. Przyznał, że jak tylko zlokalizują źródło awarii, będzie można ocenić, kto zawinił. – Wydamy w tej sprawie oświadczenie – zapowiedział.
Gospodarzy czeka jeszcze trudna rozmowa z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jedno jest pewne: o organizacji imprezy podobnej rangi na stadionie przy ul. Złotniczej na razie można zapomnieć.
 

IMG_3297.JPG
IMG_3300.JPG
IMG_3302.JPG
IMG_3312.JPG
IMG_3318.JPG
IMG_3324.JPG
IMG_3332.JPG
IMG_3335.JPG
IMG_3336.JPG
IMG_3338.JPG
IMG_3341.JPG
IMG_3344.JPG
IMG_3348.JPG
IMG_3351.JPG
IMG_3360.JPG
IMG_3366.JPG
IMG_3378.JPG
IMG_3382.JPG
IMG_3384.JPG
IMG_3392.JPG
IMG_3394.JPG
IMG_3401.JPG
IMG_3406.JPG
IMG_3414.JPG
IMG_3421.JPG
IMG_3426.JPG
IMG_3428.JPG
IMG_3433.JPG
IMG_3438.JPG
IMG_3454.JPG
IMG_3457.JPG
IMG_3460.JPG
IMG_3466.JPG
IMG_3471.JPG
IMG_3475.JPG
IMG_3481.JPG

Komentarze (33)

Blamaż ma całej linii. Reklama Jeleniej Góry po byku. W TVP Wrocław mówili o kompromitacji organizatorów. Same negatywy .....

Zarząd Term powinien podać się do dymisji po takiej wpadce. Albo zostać zwolniony.

Masakra....Postacie z politycznego nadania na stanowiskach komrpomitują nas.Mamy takich wielu,termy,KARR,jakieś szpitale, ochronę środowiska.Wszystko to smierdzi mafią,serio tak to zaczynam odbierać,mimo,że daleko mi do paranoi PiS-u.Gdyby szefostwo tych instytucji miało jakikolwiek autorytet i zdolności menadżerskie,pracownicy chodziliby jak zegarki i dbaliby o jakość własnej pracy,w czase poniedziałkowego treningu Holenderek teren obiektu sprzatali jacyś ludzie,,połowa z fajami w zębach,jeden odlewał się pod płotem.Jeśli spece od elektryki równie poważnie podchodzili do swoich obowiązków,to cud,że w ogóle coś tam się dziś świeciło.Totalna kompromitacja,opinia wylatuje w środę w świat,dalej uspokajajmy krzykaczy pokroju Sajnoga stanowiskami panie prezydencie miasta.

Jak nazywać się powinien stadion przy złotniczej ?
Nou Lamp albo Old Trafo

Unplugged

Unplugged Arena - dobre :)
Blackout Stadium

Boszszsz....

HEHEHEHEHEHE-PIS doszedł do władzy

Przypomnij sobie za czyich rządów modernizowano stadion i kto go nadzoruje, zanim zaczniesz burku szczekać.

Brawo prezes Kubiela!!!!!!!!!!!!!!

Co Zawiła milczy ,a ŁUZNIAK jeszcze śpi.
Znów zdymana robota . kto poda się do dymisji?

siara i wszystko jasne

Wyszło jak zwykle panie Prezydencie! Szkoda, po prostu żal. Wstyd na całą Polskę i chyba nie tylko. Czas na decyzje!

Brawo prezes Kubiela!!!!!!!Szklarska do dzisiaj nie jest w stanie podnieść się finansowo po min.pana rządach,termy czeka to samo.

wieś kompromitacja

Po takiej wpadce los Pana Kubieli powinien być przesądzony. W chwili, gdy piszę te słowa, powinien szukać już sobie nowej pracy.

i jeszcze dzieciaki trzymający niebieską flagę nie potrafiący się zachować

Sajnog ma ciepłą posadkę siedzi przy kompie nic nie robi to gdzie mu lepiej będzie

Oto Jelenia właśnie :( Za co się wezmą, to spieprzą :( A winnych - BRAK :(

to tylko awaria.info dnia zofia ma druga kadencje.i co jej zrobicie?ciekawe keidy doczekamy sie drugiego etapu modernizacji stadionu?

No i się zaczęło od trzęsienia ziemi i będzie coraz bardziej ponuro.

Zawodniczki nie zostały poświęcone i nie odprawiono egzorcyzmów no to zgasło. Liczy się teraz duch w narodzie a nie technika.

"Technika" została schrzaniona za poprzedników.
Ale od kogoś o inteligencji ameby (statystyczny kibic) nie należy wymagać rzeczy tak ''skomplikowanych'' jak znajomość kalendarza.

Awaria oświetlenia??? Skandal!!!
W ramach dobrego warsztatu dziennikarskiego wypadało napisać jeszcze:
-ile kosztowało nowe oświetlenie i
-jak ''dawno'' je zainstalowano.
Kolejna wtopa ''kompetentnych'' ludzi po tym jak np. superstadion robił za pole ryżowe.
Znów jesteśmy pośmiewiskiem- z powodu ''braku prądu'' już odwoływano wcześniej mecze.

W ogóle nie powinno się tu planować poważniejszych meczów- gdyż- pomijając najwyraźniej fatalną jakość samej instalacji oświetleniowej- nie ma agregatu prądotwórczego zapewniającego ciągłość dostaw prądu.
Zawodowcy w takich sytuacjach wynajmują specjalistyczną firmę z agregatem-
ale skoro stadionem- tak jak prawie całą Jelenią- zarządzają ''fachowcy'' z politycznego namaszczenia to mamy to co widać.

Rozdanie polityczne stanowisk przez prezydnta:0 fachowców,sami nieudacznicy-ile problemów było ze stadionem i dalej polityczne stanowiska

Beka większa niż z panów P. i M. którzy zalepili całe miasto swoimi buźkami a i tak się nie dostali :)) Lud jest ciemną masą ale jak widać nie do końca, nie da się aż tak bezczelnie oszukać :)

Ten stadion prześladuje jakaś klątwa... a może nie klątwa, tylko czyjeś niedbalstwo i brak kompetencji. Czas na zmiany, tylko dlaczego przez PIS, który najpierw będzie zmieniał Konstytucję i zanim te zmiany dotrą do Jeleniej Góry, będzie prędzej koniec Świata...

Kto odbierał i zatwierdził nowe oświetlenie ? To najlepszy fachowiec na naszym terenie !?

Ludzie chcieli zapełnić cały stadion. Pytam się dla kogo te miejsca wolne na stadionie. Odpowiadam to dla policji żeby z daleka się przyglądała ,co kibice na trybunie wyprawiają i oczywiście kamerują. Zawsze tak będzie.Kogo oni się tak boją przy takiej imprezie. To jest PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!

Stadion, termy, park cieplicki, ulica Wrocławska - to tylko część obrazu przedstawiającego niegospodarność, niekompetencje, brak odpowiedzialności byłych i obecnych włodarzy jeleniogórskich, tak profesjonalnej jak i moralnej, ekonomicznej oraz karnej za każdą fuszerę wykonaną w mieście za publiczne pieniądze.

Wadliwe oświetlenie lepsze od pomników. Oświetlenie zostanie naprawione a pomniki o....ą gołębie.

Jednym słowem Hu................j d*** i kamieni kupa! Tylko tyle można powiedzieć w tej sprawie!

Zemsta Papaya ;)