To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przeprowadzka sądu

Przeprowadzka sądu

Wydział rodzinny i nieletnich oraz wydział gospodarczy jeleniogórskiego Sądu Rejonowego przeprowadziły się z dotychczasowej siedziby przy ulicy Norwida do obiektu byłej izby skarbowej na Wzgórzu Kościuszki. Budynek sądu przy Norwida przejdzie generalny remont.

Przy sądzie rodzinnym na Norwida rozpoczęła się kilka tygodni temu także nowa inwestycja – powstaje tam od podstaw budynek, który zostanie połączony z obecnym obiektem. Rozbudowa i remont potrwają do roku 2015. Po zakończeniu inwestycji oprócz dotychczasowych wydziałów przeniesiony zostanie tam także wydział karny Sądu Rejonowego.

A w tymczasowej siedzibie na Wzgórzu Kościuszki dwa wydziały sądu będą pracowały normalnym trybem. O szczegóły można pytać dzwoniąc pod numer: 7229202 – wydział rodzinny, 7229210 – wydział gospodarczy.

Do obiektu na Wzgórzu Kościuszki dojechać można od ulicy Chełmońskiego, skręcając w drogę do parku przy kampingu. Można też dojść od ulicy Chełmońskiego z drugiej strony – wejście w pobliżu ulicy Krasickiego.

Komentarze (2)

Budowa nowego sądu przy ulicy Norwida 9 za kiladziesiąt milionów jest pomniejszym acz dobitnym przykładem marnotrawienia publicznych pieniedzy. W Jeleniej Górze jest mnóstwo niezagospodarowanych siedzib, możliwych do niekosztownej adaptacji na siedzibę sądu, choćby wspomniana jego tymczasowa siedziba na Wzgórzu Kościuszki!Budowany budynek nowego sadu będzie architektonicznie pasował do starej siedziby jak "pięść do nosa".W ostatnich latach najlepiej "wychodzi" budowa sądów, wiezień i kościołów, co sugeruje przemożną chęć panowania władzy na ludem!

nie napinaj się tak wyindywidual - jak likwidują instytucje w jg to źle, jak rozbudowują (za pieniądze ministerialne), to też źle? puknij się w czółko (przy newsach o kolejnej 'biedronce' zapewne biadolisz trollu jeden, że tylko 'biedronki' się w jeleniej buduje); jakie to 'niezagospodarowane siedziby" widzisz, nadające się na sąd -celwiskozę? strasznie sfrustrowany koleś musi być z ciebie, skoro przeklejasz po portalach swe pożal się boże komenty.