To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przepadła szansa na S3?

Przepadła szansa na S3?

W najbliższych latach możemy zapomnieć o budowie drogi ekspresowej S3 z Legnicy do Lubawki. Trasa ta nie weszła do programu budowy dróg krajowych i autostrad przewidzianych do roku 2013. - Podejmiemy kolejne działania – zapowiada przewodniczący Sejmiku Jerzy Pokój.

S3 nie znalazła się w rządowym projekcie, nie ma w niej nawet budowy drogi S5. Tak naprawdę możemy zapomnieć o dużych drogowych inwestycjach w naszym regionie przynajmniej na kilka lat.

- To nie koniec starań. Przyjęliśmy uchwałę z apelem do rządu o budowę dróg S3 i S5 – mówi Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. - W najbliższym czasie zwrócimy się do wszystkich samorządów na Dolnym Śląsku o przyjęcie podobnych. Niektóre samorządy już zresztą takie uchwały przyjęły.

Przewodniczący wierzy, że odniesie to skutek i uważa, że ta sprawa powinna być załatwiona ponad podziałami politycznymi. - Drogi są elementem rozwoju cywilizacyjnego – mówi. - To wokół nich powstają firmy, zakłady pracy. Nie możemy sobie pozwolić, by Dolny Śląsk został pominięty w planach.

Tyle, że protesty samorządowców trwają już od jakiegoś czasu. Protesty wysyłały już posłanki Marzena Machałek i Elżbieta Zakrzewska. Był już także apel do premiera Donalda Tuska. Jak na razie, rząd pozostaje głuchy na potrzeby naszego regionu. Czy zmasowane prośby wszystkich samorządów przyniosą skutek – przekonamy się wkrótce. Szanse są jednak coraz mniejsze.

Komentarze (8)

Protesty nic nie kosztują. Droga - tak.

To bardzo źle świadczy o skutecznosci naszych lokalnych polityków oraz postawie G. Schetyny, wszak przecież dolnoślązaka

Dzięki temu marzenia władz będą ciągle aktualne, co będzie doskonałym argumentem do kolejnych rautów za marzenia właśnie.

I oto mamy kolejny dowód na to, że Jelonka stacza się i staje się coraz większym zadziubdziuśm. Te wszystkie gadki o rozwoju turystyki czy lecznictwa uzdrowiskowego, trwające od końca wojny, mogą być dobrą bazą do bajek na dobranoc. Trzeba to wszystko przemyśleć i -póki nie będzie za póżno-stąd zwiewać i zapomnieć o 15-letnim epizodzie mieszkania w tych stronach.............

P.Pokój,jest p. uległym aparatczykiem wobec PO-bolszewi.Watydz sie człowieku swego pochodzenia.Chcę życ normalnie panie Pokój,jestem w UE.Co tam robisz we Wrocławiu.Ty masz kasę ja mam biedę.

Zapamiętamy i odwdzięczymy się przy okazji zbliżających się wyborów parlamentarnych..!!

Papier jest cierpliwy wszystko zniesie. Można protestować. W 2008 roku oficjalnie deklarowano ukończenie budowy tej drogi do mistrzostw Europy w 2012 roku. Przy nierealności tego terminu i kosztach budowy innych dróg i autostrad oraz kosztach rzeczonych mistrzostw nie ma szans na realizację pewnie do 2020 roku. Poza tym jak ta droga ma się przyczynić do rozwoju Jeleniej Góry skoro bez łącznika będzie do niej ponad 30 km?. Do autostrady A4 w kierunku na Legnicę mamy 50 km i w niczym się to nie przyczynia do postępu. Dlaczego?. Bo nie ma dobrego i szybkiego dojazdu.