Przełamanie Olimpii, wyniki IV ligi

Olimpia Kowary - Nysa Kłodzko

Kowarscy kibice wreszcie mają powody do radości. Ich podopieczni wygrali dzisiaj 2:0 z outsiderem tabeli - Nysą Kłodzko i umocnili się w czołówce.

Olimpia Kowary – Nysa Kłodzko 2:0 (1:0)

Bramki: Zatylny 25’, Szujewski 75’

Żółte kartki: Smoczyk, Zatylny oraz Madej

Olimpia: Trynda – Smoczyk, Kraiński, Szemiot, Zagrodnik, Zatylny, Udod, Milczarek, Szujewski (83’ Szaraniec), Rudnicki (72’ Duński), Rodziewicz (46’ Dregan)

Nysa: Borkowski – Adamczyk, Wojtal, Cebulski, Tracz (87’ Dąbrowski), Słomka, Dędys, Madej, Stopa, Konowalczyk (65’ Bąk), Ciupider.

Powody do zadowolenia mają także trzy pozostałe drużyny z byłego jeleniogórskiego.

Największe - lubańskie Łużyce, które odprawiły 2:0 Orlę Wąsosz. Mecz był wyrównany, w pierwszej połowie to goście mieli więcej z gry. W drugiej Łużyce przeprowadziły dwie składne akcje i rozstrzygnęły losy meczu. Najpierw Kusiak dostał podanie z prawej strony i pokonał bramkarza rywali. Niecałe 10 minut później Majka wyszedł z piłką środkiem pola, odegrał na lewą stronę do Kusiaka, po chwili otrzymał podanie zwrotne i przesądził o losach meczu. Orla kończyła mecz w dziesiątkę, ale mimo to w końcóce stworzyli kilka sytuacji. Na szczęście dla gospodarzy, nie zamienili ich na gole.

Łużyce Lubań – Orla Wąsosz 2:0 (0:0), bramki: Kusiak, Majka

Do samego końca trwały emocje w Zawidowie. W pojedynku imienników – Piastów – zwyciężyli gospodarze. Jedyny gol padł w 93 minucie meczu. Po faulu w środku pola piłkę z rzutu wolnego w pole karne zagrał Mazur, Kozłowski strąził ją gową do środka a Michalkiewicz spowodował eksplozję radości miejscowych działaczy i kibiców. Te trzy punkty pozwoliły Piastowi Zawidów na utrzymanie się w czołówce.

Piast Zawidów – Piast Nowa Ruda 1:0 (0:0), bramka: Michalkiewicz

Minimalne zwycięstwo odniosła też Granica Bogatynia. Pokonała na wyjeździe Sokoła Wielka Lipa, a jedynego gola zdobyła po wzorowej kontrze. Więckiewicz zagrał do Mokijewskiego, który płaskim strzałem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. Lipa w tym czasie grała już w dziesiątkę, wcześniej bowiem jeden z obrońców ujrzał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym sam na sam z bramkarzem Marszałkiem.

Sokół Wielka Lipa – Granica Bogatynia 0:1 (0:0), bramka Mokijewski