Przegrana szczypiornistek z mistrzem

Mistrz Polski nie miał większych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Lublinianki w drugim meczu w ramach play – off wygrały z Carlosem Jelenia Góra 43:30 i awansowały do dalszej fazy tych prestiżowych rozgrywek. Jeleniogórzankom zostaje walka o miejsca V – VIII.

Drugi mecz w Jeleniej Górze miał podobny przebieg jak pierwszy, który został rozegrany w Lublinie. Mistrzynie Polski szybko objęły prowadzenie i od od pierwszych minut kontrolowały wydarzenia na boisku.

W zespole gospodyń na ławce trenerskiej obok Zdzisława Wąsa pojawiły się piłkarki rezerw Carlosa wraz z trenerką Dilą Samadową. W ten sposób na parkiecie zobaczyliśmy obiecujące się zawodniczki, którym Zdzisław Wąs dał szansę na zdobywanie doświadczenia w starciu z ekstraklasowym wyjadaczem. I nie było tak żle.

Mimo, że lublinianki prowadziły po 13 minutach 8:5, to jeleniogórzanki dzielnie starały się dotrzymać kroku najlepszej druzynie w Polsce. Ambicja i upór jeleniogórzanek pozwalał na zdobywanie bramek co nie jest sztuką łatwą. Szczelna obrona Mistrzyń Polski, to ich klucz do sukcesu w przeciągu całego sezonu, a mimo to nasze zawodniczki znajdowały droge do bramki.

Do przerwy jeleniogórzanki przegrywały 11:20. Po zmianie stron nasze dziewczyny słabły. Na parkiecie obok Małgorzaty Buklarewicz pojawiła się min. Estera Rykaczewska i Roksana Przybysz, Karolina Konsur . Początek drugiej połowy należał do lublinianek, które prowadziły już 30:14, ale jeleniogórzanki nie poddawały się . Celne rzuty Anny Fursewicz , Marzeny Stochaj Agnieszki Koceli pozwoliły jeleniogórzankom zmniejszyć dystans do rywala. Wola walki nie opuszczała podopiecznych Zdzisława Wąsa. Nasze grały z uporem do samego końca wykazując wielki potencjał i umiejętność mobilizacji w trudnych momentach. Ostatecznie jeleniogórzanki przegrały z Mistrzem Polski – SPR Asseco Lublin 30:43