To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przedstawią INKĘ w Barcinku

Przedstawią INKĘ w Barcinku

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Barcinku zapraszamy na spektakl "INKA - Zachowałam się jak trzeba", który zaprezentują dziś, w czwartek 1 grudnia 2016, w świetlicy wiejskiej w Barcinku.

Młodzi aktorzy zaprezentują własną  interpretację życiorysu Danuty Siedzikówny ps "Inka". Spektakl przygotowany zostła w ramach specjalnego projektu obejmującego warsztaty wokalno-teatralne i widowisko patriotyczne z okazji 70. rocznicy śmierci Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, dofinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. 

inka_plakat_small.jpg

Komentarze (3)

Rozumiem, że organizator przedstawienia zadba o inscenizację dokonanej przez ludzi Łupaszki rzezi ludności cywilnej w Dubinkach i Glinciszkach oraz "akcji w Tulicach i udziału Inki w tych wydarzeniach,może nawet pokusi się o pokazanie co też Łupaszka robił w latach 1940-1944,bo w zasadzie nie bardzo wiadomo, więc można popuścić wodze fantazji i pokusić się np o pobyt majora w klasztorze budyjskim, połączony z kursem kung fu, albo tajną misję na Hawajach,używając do tego palmy z gabinetu dyrektora szkoły . To, że MON zarządzany przez stukniętego szefa zamiast dbać o uzbrojenie wydaje pieniądze na takie głupoty , nie dziwi. Ale szkoła gloryfikująca powojenny bandytyzm wyjętych spod prawa pseudożołnierzy katujących cywilną ludność to nieporozumienie. Są granice wazeliniarstwa wobec chwilowej, chwiejnej dyktatury,

Czytasz niewłaściwe gazety! Nawróć się, kodowcu!

Więcej wykrzykników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!