To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przebudują stadion drogo, ale porządnie

Przebudują stadion drogo, ale porządnie

Sporo, bo aż 14,5 miliona złotych zapłaci miasto wykonawcy pierwszego etapu przebudowy stadionu przy ul. Złotniczej. - To była najtańsza firma – tłumaczy zastępczyni prezydenta Zofia Czernow.

Przetarg na przebudowę stadionu rozstrzygnięto w ubiegłym tygodniu. Zgłosiły się cztery firmy. - To bardzo dobre firmy. Wybraliśmy ofertę konsorcjum: Pre Fabrykat z Mirska i Master ze Szczecina – powiedziała Zofia Czernow, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry. - Firma z Mirska zajmie się przebudową trybuny głównej, szczeciński partner z kolei ma doświadczenie w realizacji boisk. Termin zakończenia zadania określiliśmy na koniec kwietnia 2012 roku. Z tym, że to termin ostateczny, stadion ma być przygotowany tak, by zaraz po oddaniu można było rozgrywać na nim mecze.

Dla firmy Pre Fabrykat będzie to kolejna inwestycja w Jeleniej Górze. Zajmuje się przebudową bursy szkolnej przy ul. Kilińskiego, wcześniej remontowała budynek pod ośrodek pomocy społecznej.

Czasu jest mało, ale miasto nie obawia się protestów ze strony pozostałych uczestników przetargu. - Nie odrzuciliśmy żadnej firmy, wszystkie spełniły kryteria. O wyborze decydowała cena a tę najkorzystniejszą złożyło wspomniane konsorcjum – powiedziała Z. Czernow.

14,5 miliona złotych to sporo. Zofia Czernow także przyznała, że miasto spodziewało się, że cena będzie nieco niższa.

- W specyfikacji były zawarte duże wymogi dotyczące jakości materiałów, technologii. To ma też wpływ na cenę – przyznaje zastępczyni prezydenta. - Sądzę, że ta jakość powinna być taka, że przez wiele lat stadion będzie w dobrym stanie.

Komentarze (10)

Moze przy okazji pojawi sie nowy asfalt na zlotniczej i krzyzowce? Ciezki sprzet jadacy na stadion zniszczy go podczas budowy.... a asfalt juz jest w bardzo zlym stanie

wydaje mi się że Pre Fabrykat jest z Miłkowa a nie z Mirska .Błąd redakcji czy pani CZ?

Jeśli 3 firmy złożyły ceny ok 19 milionów a prefabrykat wyskoczył z 15 to chyba prace wycenili za nisko, ciekawe na czym przyoszczędzą.

ra, zamiast zaśmiecać forum swoim bełkotem nie na temat napisz sobie na czole albo na grzbiecie swój manifest polityczny i zapie..... majówką tam i z powrotem co dzień aż do wyborów

Jezeli na Zlotniczej jest zły asfalt zapraszam na Kasprowicza

To jest firma Masters a nie Master.

Zabrali pieniądze ZST. "Mechanik" w Jg to mają;/