To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przebojowe walentynki w Cieplicach. Rozdajemy zaproszenia!

Przebojowe walentynki w Cieplicach. Rozdajemy zaproszenia!

Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na wyjątkowy Koncert Walentynkowy. W piątek 15 lutego, o godz. 19.00 na cieplickiej scenie zabrzmi Zaucha Projekt! To propozycja nie tylko dla zakochanych, choć przeboje Andrzeja Zauchy znakomicie wpiszą się w rytm walentynkowo bijących serc. Wystąpią: Michał Bober (vocal) , Marta Mackiewicz (vocal), Agata Majewska (vocal), Michał Moper Wilczyński (gitara), Tomasz Jędrzejewski (piano), Piotr Sypień (bass), Tomasz Garbera (perkusja).

12 stycznia 2019 roku minęła 70. rocznica urodzin Andrzeja Zauchy, który był jedną z barwniejszych postaci polskiej estrady. Instrumentalista, aktor, kompozytor, także autor tekstów. Muzyczny samouk, charyzmatyczny wokalista jazzowy i rockowy. Jego kariera rozpoczęła się w latach 60. Pierwsze płyty z jego udziałem, nagrane z zespołami Dżamble oraz Anawa, pojawiły się w latach 70. Solowo zadebiutował w 1983 roku wydając płytę „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Ciemny, chropowaty głos, muzyczna odwaga, przejawiająca się w utworach wyprzedzających epokę, oraz wyrazista osobowość sprawiły, że pod koniec lat 80. był jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej w Polsce. Dzięki piosenkom takim jak „Czarny Alibaba”, „C’est la vie”, „Siódmy rok”, „Byłaś serca biciem” czy „Baby, ach te baby”, stał się ulubieńcem publiczności. Jego utwory znalazły się na sześciu albumach studyjnych, wielu kompilacjach i składankach. Otrzymał wiele nagród na festiwalach, od „Jazz nad Odrą” po „Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki”, w tym za wybitne osiągnięcia w wykonawstwie piosenek.

„Zaucha Project” to muzyczny hołd składany przez wrocławskich muzyków i solistów temu zbyt szybko zapomnianemu artyście. Inicjatorem projektu jest wrocławski gitarzysta Michał Wilczyński. Na koncert składają się najpopularniejsze utwory A. Zauchy, takie jak „Myśmy byli sobie pisani”, „C’est la vie”, „Siódmy rok”, „Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem ciebie”, „Baw się lalkami”, ale jest też sporo niespodzianek. Autorzy projektu postanowili przybliżyć także mniej znane, lecz nie mniej znakomite utwory, zasługujące na przypomnienie. Są to m.in.: „Oda do nieróbstwa”, „Smakować świat”, „Cacko cud, Hollywood”, „Bar dla samotnych dam”, czy „Nas nie rozdzieli”. Utwory zaaranżowane są w sposób nowoczesny, z zachowaniem stylistyki królującej w muzyce z lat 70. i 80.

Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie teatru (codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00 oraz na godzinę przed koncertem). Informacje i rezerwacje: Tel. 075/7557690 w. 16 i 20; 512-219-961; 512-219-907 oraz promocja@teatr.jgora.pl.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy  zaproszenia na Koncert Walentynkowy Zaucha Project w Zdrojowym teatrze Animacji. Informacja, jak można je zdobyć w "Nowinach Jeleniogórskich" z 12 lutego 2019 r. Zapraszamy!

zaucha-project2.jpg
See video