To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przeboje musicalowe i dzieła wielkich klasyków

13 marca Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej zagra pod batutą Tomasza Bugaja

Filharmonia Dolnośląska zaprasza w tym tygodniu na dwa koncerty. Najpierw w czwartek, 12 marca, o godz. 19.00 kolejny z kameralnych „Zdrojowych Czwartków z Filharmonią w Zdrojowym Teatrze Animacji” w Cieplicach. Dzień później, 13 marca, także o godz. 19.00, już w sali filharmonii, tradycyjny piątek symfoniczny z koncertowego cyklu „Mistrzowie Batuty”.

W czwartkowy wieczór, 12 marca, coś dla miłośników dobrej rozrywki. Koncert w Teatrze Zdrojowym zatytułowany jest „W blasku musicali” i w całości wypełniony będzie muzyką z najpopularniejszych musicali świata. W programie m.in. przebojowe utwory ze „Skrzypka na dachu” J. Bocka, „Czarnoksiężnika z krainy Oz” H. Arlena, „West Side Story” L. Bernsteina, „Moulin Rouge” C. Armstronga, „Nędzników” C.M. Schonberga oraz „Kotów” i „Upiora w operze” A.L. Webbera. W gronie wykonawców: Joanna Moryc (sopran), Anna Skóra (mezzosopran), Klaudiusz Leśniak (baryton), Jacek Marcinów (skrzypce), Łukasz Wilczura (obój), Dominika Łukasiewicz (klarnet basowy) i Piotr Michalak (fortepian).

Piątkowy wieczór, 13 marca,  w jeleniogórskiej Sali Koncertowej im. Stefana Strahla należeć będzie do twórczości wielkich klasyków. W programie Symfonia Es-dur nr 39 W. A. Mozarta, Koncert d-moll J. S. Bacha oraz Symfonia G-dur nr 94 Z uderzeniem w kocioł J. HaydnaTytułowego mistrza batuty, który poprowadzi tego dnia Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej, jeleniogórskim melomanom bliżej przedstawiać nie wypada. Za pulpitem dyrygenta stanie bowiem prof. Tomasz Bugaj - obecny I Dyrygent Filharmonii Dolnośląskiej. Za sprawa wykonawców koncert będzie miał „familijny” charakter, bowiem w rolach solistów wystąpi para skrzypków związanych rodzinnie ze sobą i z dyrygentem: Aleksandra Bugaj i Christian Danowicz.

Więcej na ten temat oraz informacja o tym, jak zdobyc można zaproszenia na zapowiadane koncerty Filharmonii Dolnośląskiej w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich".