To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Protest w Karpaczu: "jesteśmy w czarnej d..pie!"

Protest w Karpaczu:  "jesteśmy w czarnej d..pie!"

Kilkudziesięciu przedstawicieli branży turystycznej, hotelarzy restauratorów, właścicieli innych firm żyjących z turystyki wzięło udział w proteście, który miał miejsce dzisiaj w Karpaczu. Była trumna symbolizująca pogrzebową atmosferę w branży, były emocjonalne wystąpienia gestorów, głos zabrali też politycy opozycji.

- Już jesteśmy w czarnej d...pie. Przy tych obostrzeniach wielu z nas nie przetrwa, zbankrutuje. Tak, w wakacje trochę zarobiliśmy, ale to wystarczyło tylko na spłatę długów – mówiła przedstawicielka dotkniętej obostrzeniami branży z paki dostawczaka, o który oparta była symboliczna trumna z wieńcem. Za nią w oczy rzucało się hasła: „Chcemy pracować i godnie żyć”, „dajcie nam żyć” absurd otwarcia stoków bez możliwości noclegów w ośrodkach narciarskich.

Jerzy Pokój, przedsiębiorca i radny sejmiku województwa, podkreślił, że zamknięciu turystyki towarzyszy niepewność co do pomocy państwa. - Słyszymy, ze pomoc ma przyjść do 15 stycznia, ale jaka nikt nie wie – mówił.

Zofia Czernow, posłanka z KO, przypomniała, że cały czas trwają w parlamencie prace nad ustawami mającymi dać podstawy do udzielenia pomocy branży turystycznej. - W projekcie pominięto bardzo dużo rodzajów działalności, senat wniósł poprawki, teraz będzie głosowanie. Wciąż walczymy o wydłużenie ferii. Chcemy, aby chroniąc życie i zdrowie, rządzący pozwolili ludziom funkcjonować, prowadzić działalność, zarabiać – mówiła posłanka. 

demo.jpg
demo1.jpg
pro.jpg
pro1.jpg
pro2.jpg
pro4.jpg

Komentarze (27)

Oj już tak nie płaczcie, milionerzy! Czy Karpacz nie jest przypadkiem najbogatszy w okolicy?

Jak Pokój i Czernow się zaangazują to POgrzeb pewny.Nie chwaliła sie pani P Oseł jak Anilux ratowała?.Pokój za to moze w dotacjach POmóc wie jak ją napisać i do kogo zanieść. Karpacz miasto na kredyt i teraz lament.

A Zosia to w ramach turystyki zdobyła nawet Kilimandżaro, no i western city. Ale wśród protestujących pokazać się trzeba

Ale mi WAS szkoda biedacy zatrudniających pracowników na czarno.Weście się za posprzątanie swojego otoczenia

Zatrudniają na czarno takich mośków, co nie potrafią napisać bez błędu "weźcie". Mośki myślą, że dobrze na tym wyjdą.

No i w czym problem? Jak pracownicy tracą pracę w zakładach pracy, to gestorzy turystyki pomogą? Teraz ja mam im pomóc z moich podatków? Pomóc gestorom turystyki? A jak ja będę bez pracy, to gestorzy mi pomogą? Fajny wyraz "gestor" :)

ciekawe jaką pomoc zaoferowałaby formacja polityczna pana Pokoja gdyby była u władzy, przecież u nich zawsze się mówiło "pieniędzy nie ma i nie będzie",łatwo krytykować obecny rząd i jego decyzje,ale niestety nie słychać było żadnych konkretnych propozycji jak rozwiązać obecną sytuację,samo pustosłowie. A przy okazji wielkie zaskoczenie, nagle okazało się że przedsiębiorcy w Karpaczu martwią się losem pracowników od kiedy taka nowość.

a jak zarabialiscie kokosy na turystach to nie chwaliliscie sie ile zarabiacie ? to nie chcieliscie podzielic sie kasa z innymi ? chociazby poprzez nizsze ceny ? a teraz jak jest gorzej to oczekujecie od podatnikow pomocy ? a dlaczego ? idzcie do pracy i tyle w temacie, nikt wam nie kaze prowadzic restauracji i pensjonatow, chyba ...

Jeden z drugim po sezonie nie kupi sobie nowego mercedesa. Jaka szkoda

Jedyny plus tej całej sytuacji to to że ścieki z Karpacza nie zanieczyszczą jak co roku do tej pory rzeki Łomnicy. Ubolewam nad losem właścicieli hoteli i nad losem ich pracowników, ale od jakiegoś czasu świat uległ zmianie i nikt nie gwarantuje że kiedykolwiek będzie tak jak było. Zatem nieuchronnie nadchodzą zmiany - a jakie to dopiero się okaże. Mimo wszystko zawsze jest jakieś jutro i trzeba być dobrej myśli.

Cóż, w przeszłości już niejednokrotnie byłem zmuszany do zaciskania pasa dla lepszej sprawy. Najbardziej odczułem konsekwencje sankcji ekonomicznych Reagana, jeszcze jako bardzo młody człowiek. Ciekawe, że całkiem niedawno pomysł zastosowania podobnych wobec Białorusi, uznano już za niehumanitarny. Przeżyłem ze dwa kryzysy paliwowe, dwa kryzysy ekonomiczne, okres przekształceń własnościowych w trakcie tzw. "transformacji ustrojowej". I pomimo ciężkich doświadczeń jestem całkowicie za przyjęciem przez wolne i demokratyczne państwa UE jak najgorszych dla Polski i Węgier rozwiązań problemu, w jaki je próbujemy wpuścić naszym wetem. Jestem w stanie wiele znieść, żeby doczekać pogonienia tych szmatławców z PiS

"jestem za przyjęciem jak najgorszych dla Polski rozwiązań".
Cenię twoją szczerość dziadygo.
I życzę ci tegoż samego co ty Polsce sprzedawczyku bolszewicki.

przez wiele lat zarabiali dziesiątki tysięcy , nie płacz dziadu tylko zamień swoje auto za 200000 na tańsze i do lata przetrwasz. żenada ten protest. bogacze właściciele wielomilionowego majątku , chyba masz łajzo oszczędności jakieś :-)

Hitler Kałczyński i krzyworyjec Moravitzky zabili 620 Polaków.

o, to musisz się cieszyć....

Czy za trumną szli przymierający głodem pariasi i bankruci Ryszard Sobiesiak i Tadeusz Gołębiewski?

25 państw nie boi się utraty suwerenności. I to często małych krajów jak Litwa, Estonia czy Łotwa .Boją się dwa państwa rządzone przez satrapów ,którzy widzą w tym ograniczenie swojej samowoli. Jak marnym jesteśmy narodem wybierając mściwego starca o psychopatycznych zachowaniach. Rodacy za parę socjalnych datków sprzedali swój rozum, wolność ,godność i przyzwoitość.

Wiekszosc restauracji nie potrafi zrobic dobrych dan,serwuja odmrazane starocie,albo nie potrafia doprawic.Lepsze pierogi,czy inne gotowce kupisz w biedronce(pierogi,zeberka pieczone) niz zrobia w restauracji.

Za taki knajacki język ani złotówki pomocy

Kogo masz na myśli pisząc o mściwym starcu????. Czyżbyś miał na myśli Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego?????

A co do propozycji PO-PSL-SLD to oni zawsze mają pełen wachlarz..... Podwyższyć wiek emerytalny, odebrać 500+, podwyższyć ceny biletów, podwyższyć opłaty za śmieci. No i można by tak długo, oni listę podwyżek to wyssali z mlekiem matki. To i obiecanki cacanki, to im najlepiej wychodzi. O kurka wodna, byłbym zapomniał o największej zalecie i zdolności tych wybrańców- POTRAFIĄ DONOSIĆ I KAPOWAĆ, tę ich zaletę też wyssali z mlekiem matki.

A najlepiej tym KONFIDENTOM przychodzi DONOSZENIE NA NASZĄ POLSKĘ.Taka u nich tradycja świecka.

Oni jak słyszą słowa WOLNA,BOGATA, NIEPODLEGŁA POLSKA to im skóra cierpnie na plecach i zęby same się zaciskają a ich dziadowie i pra-dziadowie to się w grobach przewracają. Taka prawda.

No i te ich autorytety moralne--- bandyta i morderca niejaki Generał Jaruzelski którego chowali przy udziale gwardii honorowej w alei zasłużonych . Największy bandyta i zbrodniarz w historii świata niejaki Towarzysz Stalin który wymordował 19 milionów ludzi.

No i ten wasz kandydat na Prezydenta Polski niejaki Robert Biedroń-- taki ktoś kto obciąga kutasa drugiemu facetowi i wypina tyłek aby mu wsadzić penisa. Ale jaja.Ale jaja. Teraz ten wasz dyżurny KONFIDENT OPLUWA NASZĄ POLSKĘ w Brukseli przy waszej zasranym aplauzie i uciesze.I takie byle co nosi Nasza Święta ziemia to woła o pomstę do Boga. Abyście przepadli na WIEKI w śmietniku historii wy zdrajcy.

Możecie zablokować te okropne komentarze ? To nie ma nic wspólnego z jakakolwiek merytoryczna dyskusja, raczej odzwierciedla stan umysłu komentujących, żenada

A może by tek pochwalili się protestujący gestorzy turystyki jakie podatki odprowadzili za 2019r. Żadne. Oj jak im ciężko. Musimy im pomóc. Przecież nie mieli wykazanych zysków od lat. Więc dlaczego teraz nic nie robiąc, nie ponosząc takich kosztów, mają się dorobić na jakiejś rekompensacie. Rekompensatę mogą otrzymać ci co uczciwie płacili podatki. Inni są nam nie potrzebni.