To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Problematyczne skrzyżowanie powodem kolizji na Wyszyńskiego

Problematyczne skrzyżowanie powodem kolizji na Wyszyńskiego

Do kolizji doszło po godzinie 13:00. Kierujący Volksvagenem Golfem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącej z naprzeciwka taksówce. W efekcie doszło do zderzenia, ale na szczęście nikomu się nic nie stało. Powodem stłuczki nie były złe warunki, ani nadmierna prędkość. Problemem okazuje się skrzyżowanie na którym wielu kierowców, zwłaszcza przyjezdnych się po prostu się gubi.

- Po raz kolejny widać, jak bardzo jest to niebezpieczne skrzyżowanie - mówił poszkodowany kierowca mercedesa - taksówki. Wielu kierowców ma problemy z tym skrzyżowaniem, a zwłaszcza ci, którzy są tu pierwszy raz - dodał oburzony.

To prawda. To skrzyżowanie nie należy do najłatwiejszych. Po tym jak zamierzający skręcić w lewo kierowca, mając zielone światło musi pamiętać o tym, aby przepuścic jadących na dwóch pasach samochody z naprzeciwka, a także uważać na pieszych, którzy w tym czasie również mają zielone światła. Często zasłonięty jest w tym czasie przez inny samochód jadący z Podwala, zamierzający skręcić w lewo.
- Ja go po prostu nie widziałem, byłem zasłonięty. Na szczęście nikomu się nic nie stało - mówił z kolei kierowca Golfa.

Wina była po stronie skręcajacego w lewo, który nie ustąpił pierwszeństwa. Taksówkarz, choć zdenerwowany całą sytuacją, podszedł do sprawy bardzo wyrozumiale.
- To skrzyżowanie powinno być przebudowane, bo jest jednym z najgroźniejszych w tym mieście. Tamten kierowca wyskoczył nagle, nawet nie zdążyłem zachować - dodał.
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Komentarze (4)

No to Złotówa upolował Golfiarza. Wszystkim wiadomo, że bardziej opłaca się podstawić komuś pod kolizję niż sterczeć godzinami na postoju.... hahaha

średnio niebezpieczne ale wymaga cierpliwości

Pewnie,że skrzyżowanie kolizyjne,tamtędy jeżdżą wieśniaki wszelkiej maści na tablicach rejestracyjnych DLW,DJE,DKA,DLB... nie znając zasad ruchu bo i gdzie mieli się ich nauczyć.Jedzie taki po mieście maks 35km/h środkiem drogi,nawet jak są dwa pasy ruchu w jednym kierunku to on jedzie środkiem.Po za terenem zabudowanym zamiast 80 to on bezpiecznie 60 także środkiem...a potem wjeżdża w ruchliwe miasto i jeb...

te skrzyżowanie jest o kant stołu , nawet zawodowcy się na nim gubią , np. skręcając w lewo z Paderewskiego do Podwala bo powstała wysepka która wymusza inny tor jazdy , no i światła się za krótko palą , dzięki wszystkim za wyruzumiałość bo wyjechać z tego przystanku na Grunwaldzkiej w kier.Podwala przez trzy pasy jezdni to naprawdę ciężka sprawa , a nie lepiej rondo , albo taki ślimak jak na zabobrzu pozatym sposób ,,ich pracy ,, to.... pozdrawiam