To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prezydent w obronie drogi S3

Chcę zaprosić samorządowców z okolicznych gmin, wspólnie wystąpimy do Ministerstwa Infrastruktury w obronie drogi S3 – zapowiada prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Przedłużanie w czasie jej budowy to marnowanie pieniędzy.

M. Zawiła jeszcze do niedawna był posłem i zajmował się sprawą budowy S3. - Z niezrozumiałych dla mnie powodów ona wypadła z listy zadań priorytetowych, wykonanych do 2013 roku – mówi. - W tej chwili wygląda to tak, że jest zaplanowana do realizacji pomiędzy rokiem 2013 a 2015.

Tak naprawdę nie ma pewności, czy powstanie w tym czasie. Droga niby była przewidziana do realizacji już w poprzednich latach i nic z tego nie wyszło. Chodzi o planowany odcinek S3 od Legnicy do Lubawki.

Zdaniem prezydenta Zawiły, przekładanie budowy na lata 2013-2015 byłoby nielogiczne. Dokumentacja techniczna jest na ukończeniu. Ten dokument jest ważny dwa lata. Jeśli w tym czasie budowa drogi nie rozpocznie się, pieniądze na dokumentację pójdą w błoto. Podkreślała to także posłanka Elżbieta Zakrzewska.

- Z moich informacji wynika, że wykupione zostały już grunty pod budowę tej drogi, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by ją budować – powiedział prezydent.

Na ile te protesty przyniosą skutek, nie wiadomo. W Ministerstwie Infrastruktury trwają konsultacje w sprawie planu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015.

Komentarze (15)

Panie Prezydencie MZ tak trzymać.
W końcu do Jeleniej Dziury będzie się jechało z każdej strony.

Posłanka Elżbieta Zakrzewska równiez miała wystąpić do ministerstwa,więc proponuję koalicję

po wybudowaniu S3 obecna DK3 od Bolkowa do Jakuszyc przestanie być droga krajową - jej utrzymanie i odśnieżanie będzie zadaniem gmin (tak jak ma to miejsce na starej 3 w okolicach Szczecina)- to oznacza upadek tej drogi, zero szans na modernizację i paraliż każdej zimy. Z punktu widzenia Jeleniej najważniejsza jest modernizacja drogi przez Lwówek, Bolesławiec do A4.

A co z dojazdem Jelenia Góra - Bolków?. Przecież S3 przebiegać będzie ok. 30 km od Jeleniej Góry.

Pan Zawiła to kolejny prezydent co to służy obcym a nie mieszkańcom JG. Przecież droga S3 prowadzi z Lubawki do Legnicy przez Bolków. Omija JG o 40 km!!! JEj budowa jest ważna dla Lubawki, Bolkowa Legnicy, ale nie JG. Pomerdało się Zawile wszystko. Dawniej był posłem, ale teraz jest prezydentem JG i zajmowaniem się budową S3 zamiast krajową 5 prowadzącą do JG i dalej do Jakuszyc i Zgorzelca jest wielką ściemą. Lepiej żeby Zawiła zamist bić pianę, zajął się realnymi problemami naszego miasta, których jest mnóstwo, a które on ma w nosie.

Tym razem to chyba rzeczywiście Zawiła przesadził, droga daleko od Jeleniej Góry, niczego pozytywnego dla miasta nie przyniesie jej budowa, a jest Prezydentem miasta a nie województwa.

Odpuść sobie /lewicową-nielewicową/ nieklarowną Zakrzewską. Gminna parlamentarzystka Elżbieta niech nadal pozostanie w koalicji z gminnym mysłakowickim Zdzichem. Wg mnie Zawiła ma szansę wykazać jak jego kumple z centrali PO /w parlamencie i rządzie/ mogą wesprzeć regionalnego kolesia nie tylko finansując jego plakaty w samorządowej kampanii wyborczej. Pora by poznać naszego prezydenta "po uczynkach Jego".

Pan Zawiła z PO z niezwykłym urokiem protestuje przeciwko decyzjom jego kolegów z rządu PO.

Platformie podzękujemy za likwidację instytucji w JG i wycinanie kolejnyc inwestycji w regionie...

Panie Zawiła tak trzymać B)

W większości te wpisy to brednie,każda inwestycja drogowa choćby w okolicy to już coś,a żeby połączyć JG z czymkolwiek najpierw trzeba to wybudować, jeśli nie będzie S3 do Lubawki to nikt nie ośmieli się wybudować porządnej drogi łączącej JG z resztą kraju dobiegającej właśnie choćby do tej S3. Ktoś napisał, że sprawę rozwiąże droga przez Lwówek do Bolesławca do A4, czyli , co chcąc jechać z JG do Wrocławia, mam jechać przez Bolesławiec..?!

Jak to nie ważna droga? a dojazd do szczecina na wakacje, bez korków i 400 km w 8 godzin, dla nas jest równie ważna jak droga do Bolkowa, bo to jeden organizm drogowy

I jeszcze panie Prezydencie trzeba interweniowac ws likwidacji Faktów TVP. Od 1 stycznia można je ogladać tylko we Wrocławiu. Prowincja znikła z anteny. Doczekaliśmy się.

Mało kto w tej chwili pamięta, że przez Jelenią Górę miała przechodzić A3, potem zdegradowano ją do S3, by zaraz później zmienić jej przebieg z Bolkowa do Lubawki. TO BYŁ NAJWIĘKSZY BŁĄD wszystkich odpowiedzialnych wówczas za nasz region. Uczestniczył w tym również Marcin Zawiła. Źle zrobiliśmy wybierając go na Prezydenta Jeleniej Góry.

szkoda że o tej drodze nie pamiętał Zawijas jak posłem był !! wstyd prezio wstyd !! wszystko pod publiczę

P.PREZYDENCIE nie mam FAKTÓW z wrocławia od 1.2011.Ten program mówił o naszych sprawach DOLNOŚLĄSKICH.Ja PANA bardzo BŁAGAM o przywrócenie go na ANTENIE TV.Przecież nalezymy do WROCŁAWIA.Boi się p. Dutkiwicza,ma p. kolesiów POSŁÓW,do DZIEŁA.