To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prezydent apeluje - posprzątaj posesję

Prezydent apeluje - posprzątaj posesję

Właścicielu lub zarządco posesji: masz bałagan na podwórku – posprzątaj. Straż miejska w najbliższych dniach przeprowadzi kontrolę na posesjach miejskich i prywatnych.

- Przygotowałem stosowne zarządzenie o akcji Posesja – mówi prezydent Marcin Zawiła. Na czym polega? - Zobowiążę straż miejską, żeby w ciągu 2 tygodni przeszła miasto i żeby zrobiła pełną inwentaryzację posesji, tak miejskich ale i prywatnych, pod kątem porządku – mówi prezydent. - Nie będzie na początku restrykcji karnych, ale proszę się nie zdziwić, jak do jakiegoś domu zapuka strażnik i poprosi o zrobienie porządku. Mam nadzieję, że sam apel wystarczy, ale gdyby nie wystarczył, to następnym razem będziemy „dociskać” tych, którzy się nie włączą.

Strażnicy mogą karać mandatami tych, którzy będą mieli bałagan i nie zareagują na prośby.
Zastępca prezydenta Hubert Papaj przyznał, że miasto także rozpoczyna wielkie porządki po zimie.

- Zdajemy sobie sprawę, że obraz miasta jest daleki od ideału. MPGK przystępuje do sprzątania ulic, zaczynamy od Zabobrza, potem będzie ulica Wolności, Wojska Polskiego i sukcesywnie całe miasto – powiedział. - Podjęliśmy też decyzję o sprzątaniu terenów niezagospodarowanych a także likwidacji dzikich wysypisk.

- To, ze w mieście jest brudno to w znacznym stopniu wina służb miejskich, ale – mówi Marcin Zawiła - ktoś te worki wyrzuca. Telewizory nadal lądują w rowach, choć MPGK przyjmie je za darmo. To nie jest miasto prezydenta, to miasto jeleniogórzan. Nie jesteśmy w stanie postawić strażników miejskich w każdym miejscu. Dlatego proszę też sąsiadów o reakcję, kiedy widzą, jak ktoś jedzie z taczką śmieci i wyrzuca ją na posesji komunalnej. To nie musi być od razu telefon do straży, wystarczy powiedzieć: dzień dobry sąsiedzie, ale nie wypada.

Przyznał, że to sąsiedzi powiadomili go o kradzieży rynien z budynku dawnego internatu na Leśnej. Dzięki szybkiej reakcji odnaleziono je, były składowane w lesie, przygotowane do wywiezienia. Tak było też na Grzybku, gdzie jedna lampa została zdemontowana i przygotowana do wywiezienia. Dzięki telefonowi od jednego z mieszkańców, udało się zapobiec kradzieży.

 

Fot. Gulbin
Prezydent apeluje - posprzątaj posesję
Prezydent apeluje - posprzątaj posesję
Prezydent apeluje - posprzątaj posesję

Komentarze (21)

A My apelujemy: Wynoś się z naszego miasta.

To ja zaraz dzwonie do SM i pokaże jaki syf jest na podwórku za kamienicami na Wojska Polskiego 44-50.

A ja mam apel do pana Zawiły: Proszę skończyć z obijaniem się i gadaniem głupot. Niech się pan wreszcie weźmie do roboty, bo wybory skończyły się 5 miesięcy temu. Proszę posprzątać miasto tam gdzie pan osobiście za to odpowiada - podwórka zgl, ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, tereny zielone parki i lasy miejskie, obiekty rekreacyjne w mieście i obiekty sportowe itd itp. Do roboty! Bo za to pan bierze comiesiąc gigantyczną kasę. A na gruntach pod pana zarządem istny syf.

Dokładnie !~Weź się Zawiła w końcu do pracy ! A jak nie umiesz Pan rządzić miastem, i poustawiać służb którym płacimy gigantyczną kasę za sprzatanie, to podaj się Pan do dymisji. Jak to wygląda ? Gośc bierze pieniądze za sprzątanie a nie robi tego w należyty sposób - w jakim to świetle Pana stawia Panie Zawiła ?

wybór zawiły to był jednak błąd. jego psim obowiązkiem jest dzialać pozytywnie, a nie straszyć ludzi karami. Moją prywatną działkę mogę zagospodarować jak mi się chce w granicach prawa. A prawo chyba nic nie mówi co jest "bałaganem" a co nie jest. Może pan zawiła wyda zarządzenie że ludzie mają jeszcze łatać miejskie drogi, kosić miejską trawę itd. skoro już funkcjonuje idiotyczny przepis że należy sprzątać miejskie chodniki przez właścicieli prywatnych działek, to kto wie? Tak rządzić to każdy by potrafił. wydać przepis i załotwione. co za porażka ten prezydent, chyba tęsknię za Obrębalskim a nawet Kusiakiem, przynajmniej nie przeszkadzali ludziom normalnie żyć.

na posesjach zarządzanych przez miasto. Czy straz miejska ukarze go mandatem? obawiam się, że skorzysta z przywileju bycia przełożonym.

P. prezydencie jak cię zwą pewnie jesteś z PO i dlatego jest to co jest,brud,smród etc,etc.Zapraszam na KIEPURY 13.Zobaczysz czym rządzisz.

Pracusiów ze Straży, niby-Miejskiej, wraz z radnymi i vickami p. Marcina należy wysłać w delegację na taras Galerii Grodzkiej. Okaże się, że najciemniej, czyt. najbrudniej jest pod latarnią, czyli wokół ratusza. Widoki są niesamowite, takiego syfu, jaki stamtąd widać, nie znajdziecie w żadnym innym zakątku Jelonki.

zamiast posprzątać sobie kto co może przed swoim domem, na swoim podwórku to piszecie bzdury. Prezydent nie zmieni całej jelonki jak ma takich mieszkańców.
Świetny pomysł Panie Prezydencie. Warto go czasami przypominać, bo jak się potrzy na otoczenie to żal bije po oczach. To jest nasze miasto, dbajmy o nie. Odwiedzają nas turyści, a my nie potrafimy zadbać o klika metrów chodnika, ulicy, podwórka. Zastanówcie się.

Greg, Apelant, Zet - to jacyś psychopaci. Obawiam się, że na ich posesjach jest największy bałagan. Jeśli liczymy na to, że KTOŚ za nas posprząta to się grubo mylimy. Za bałagan wokół mojego spółdzielczego domu nie odpowiadał nigdy Prezydent Jeleniej Góry (Kusiak, Obrębalski, czy Zawiła) tylko moja spółdzielnia, czyli zarządca.Ja mam prośbą do p. Zawiły niech poleci Straży Miejskiej jak najrzetelniej EGZEKWOWAĆ prawo i karać tych co nie sprzątają. Ma pan moje poparcie.

Generalnie to mi wisi kto posprząta... Może nawet sam papież... Płacę za sprzątanie to wymagam...

Przejście Osiedle Robotnicze w kierunku Garbatego Mostka przy działkach, zdewastowany chodnik, błoto jak na polu, wszędzie walające się butelki, puszki. Ciekawe kto tam je rzuca? Mieszkańcy? Czy jeleniogórzanie przechodzący tą popularną trasą.

No właśnie piszecie o bałaganie na posesjach, a wasze pojazdy Panowie i Panie redaktorzy NJ i drugiej gazetki Jelonka doprowadziły to podwórko na ul. Skłodowskiej do fatalnego stanu, ze nawet nie ma możliwości przejścia przez nie a co dopiero gdzie maja sie bawić dzieci i nie mówiąc o wyrzuceniu śmieci do kontenera. Zrobiliście sobie z tego podwórka Parking darmowy. Dzwoniąc np. do Straży Miejskiej nic się nie da wskórać bo jak można obarczyć mandatem wielmożnych Panów Redaktorów….

Niestety to mieszkańcy są gorsi od świń, a swoje śmieci rzucają gdzie popadnie. Mieszkam 60 lat w Cieplicach przy ul. Objazdowej do czasu budowy Zakładów było tu cicho i czysto.Teraz kiedy dojeżdzają do pracy "podrzucają" swoje śmieci do rowów na uprawne pola istny śmietnik robią.Nigdy nie będzie Jelenia Góra czysta gdyż mieszkają w niej brudasy.A brudasów nie przypilnuje ani straż miejska ani policja.

Redaktorów auta stoją na Grabowskiego, bo mają swój parking od ulicy - ci z Nowin. Konkurencja parkuje na podwórzu ;P

Zgadzam się z Oginem.My polacy to jestesmy syfiarze i wandale i zadna wladza nie jest temu winna.Nasrac i uklepac gdzie popadnie,a potem biadolimy i szukamy winnych.Polak jest niereformowalny i niezdyscyplinowany.Mandaty duzych sum moze wkoncu wezma za m....nasze spoleczenstwo i czegos naucza.Proponuje zaczac 500 pln za nasranie przez psa na ulicy.

Od prywatnego to niech się ..... "My home is my Castle", a porządki niech zacznie od ławeczki pod ratuszem. Z dziką radością zobaczyłbym ratuszowych aktywistów z szczotami. Gadać to każdy potrafi.. :evil:

Tak Jest ,Eryk 100% RACJI,Apele nic nie pomogą wychowanie .Co tu się Dziwisz ,politycy nos wycierają palcami/vide TVP ,Wiadomości,programy Pospieszalskiego ,na pielgrzymkach tego nie uczą .Brak szaletów w JG> oraz w Cieplicach ,kuracjusze, turyści,wygódka ma być ,a nie trzeba jej szukać.

no tu drogi Edku sie mylisz na ul. Grabowskie sa góra 3 stanowska no moze w porywach zmiesci sie 5 aut, a z tego co wiem to w redakcji pracuje o wiele wiecej osob, a konkurencja to juz inna sprawa, mowie o ogole...

Wydjność firmy komunalnej jaką jest MPGK wynosi max 20%. Najwyższy czas aby to zmienić panie Prezydencie Marcinie Zawiła.