To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prezes ciepłowni wyleciał z pracy!

Prezes ciepłowni wyleciał z pracy!

Andrzej Latuszek nie jest już prezesem Energetyki Cieplnej Opolszczyzny Jelenia Góra. Dwa dni temu nieoczekiwanie został zwolniony.

Zastąpił go na tej funkcji Wojciech Makarski.
Nie wiadomo, co było powodem odwołania Latuszka. On sam jest obecnie nieuchwytny, w firmie nie ma jeszcze nowego prezesa. - Będzie w środę – dowiedzieliśmy się.

Rzeczniczka ECO powiedziała lakonicznie, że udzieli nam odpowiedzi. - Proszę podać maila, przygotuję wszystko – powiedziała.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Latuszek został zwolniony pod dość kuriozalnym pretekstem zakupu złej jakości miału. Na ile ta wersja jest prawdziwa? Z A. Latuszkiem nie udało nam się skontaktować, jego telefon służbowy jest wyłączony.

Decyzja jest zaskakująca tym bardziej, że Latuszek był jednym z największych zwolenników sprzedaży PEC-u. On sam gorąco przekonywał załogę, że to dobry ruch. Wówczas pytaliśmy go, czy nie obawia się utraty pracy. - A może to jest dla mnie szansa – mówił nam.

Nic nie zapowiadało takiej decyzji zaraz po sprzedaniu PEC-u. - Znamy ten zarząd od lat. Będą wobec niego postawione wymagające cele i sądzę, że nie powinno być problemów ze zrealizowaniem ich – mówił w sierpniu Wiesław Chmielowicz, prezes zarządu Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Była to odpowiedź na pytanie, czy można się spodziewać zmian w zarządzie.

Przeczytaj także: PEC sprzedany, załoga bez optymizmu

oraz Prezes PEC-u: Nie boję się o swój stołek

Komentarze (8)

Teraz czekamy na podwyżki. P[przedsiębiorstwo prywatne, miasto nie ma wpływu na kształtowanie cen.

należy podziękować p. Obrębalskiemu po pierwsze, że sprzedał PEC, po drugie, że za tak małą kwotę, a po trzecie, że to już firma (nomen omen) opolska. Więc nie pozostaje nic więcej tylko kartki i ołówki w ruch - zaczynamy liczyć ile to nas jeleniogorzan będzie kosztowałao i jak nam to wydrenuje portfele.

ooo nawet ludzie od Prystroma są tu na forum a może sam Pan Prystrom który unika ludzi po przegranej :D

1) Jeżeli dla kogoś, kto nie zna rynku, 42 miliony złotych to mało, to niech poszuka w internecie informacji o sprzedażach PECów w Polsce zanim zacznie pisać takie słowa. Reszta pierwszego komentarza jest prywatną opinią tego człowieka.
2) Miasto nigdy nie miało wpływu na cenę ciepła. Mogło tylko odwołać Zarząd Spółki. Cenę Ciepła reguluje Urząd Regulacji Energetyki.

skoro wyleciał, znaczy tyle, że nie realizował polityki właściciela.
Sam zapracował na to i pretensje może mieć do siebie.

Latuszek z vice prezesem już od piątku mieli szlaban na wejście na zakład a nowy prezes był już w pracy w poniedziałek

Jak to w naszym, niestety, dziadowskim i dzikim kraju/cytuję za Mirem i Akiem/ było wszystko do przewidzenia. - Murzyn zrobił swoje to go w pałę. Teraz, co sprawdzi się na 100%, wypieprzą ponad połowę ludzi z PEC-u, podwyższą koszt ciepła i,jak monopoliści, każą nam sobie naskoczyć. A Opole jak i cały Śląsk jakoś niemile kojarzy mi się z Niemcem - może za ciepło przyjdzie więc na płacić w Euro...........