Premierowa wygrana Rudaw

Łącznie 44 piłkarskie drużyny w czterech grupach grają w regionalnej B klasie. Wśród kilku zespołów, które po rocznej lub nawet kilkuletniej przerwie, wróciły na futbolową mapę jest Gminny Ludowy Klub Sportowy „Rudawy” Janowice Wielkie.

Z siedmiu rozegranych w rundzie jesiennej meczów w grupie II podopieczni trenera Sławomira Skalanego zremisowali cztery i doznali trzech porażek (4 pkt., bramki 11:15). W niedzielę, 20 października, zawodnicy „Rudaw” i liczni kibice cieszyli się z pierwszego zwycięstwa. Na janowickim boisku gospodarze, po wyrównanej potyczce, pokonali 2:1 Potok Karpniki.

W 20. minucie, po ograniu dwóch obrońców gości, pierwszego gola po mocnym uderzeniu piłki zdobył Damian Butyński. Na 1:1 w 36. minucie wyrównał Kamil Bródka. Decydującego o komplecie punktów gola z rzutu karnego strzelił kapitan zespołu „Rudawy” Cezary Szarafin. Faulowany na polu karnym był Damian Butyński. Sędziowali: Wacław Bocheński (główny), Konrad Szyłak i Stanisław Soroka.

Pozostałe niedzielne wyniki w grupie II: Pogoń Wleń- Hottour Borowice 9:0, Mitex Podgórzyn – GLKS Czernica 6:0, Pogoń II Świerzawa – Zryw Ubocze 5:2, Juvenia Rybnica - Bobry Wojanów 4:2, Bielany Biedrzychowice – WKS Pilchowice 1:3. Pauzowali piłkarze z Pławnej.