„Królewski wróbel” jest okazją do poznania tradycyjnego - bo wywodzącego się z XVII wieku - teatru japońskich lalek bunraku. Spektakl zachwyca precyzją techniki lalkarskiej, scenografią oddającą klimat kraju kwitnącej wiśni, jasnym przesłaniem.
Jest jednak pewien warunek, aby odkryć i smakować taki teatr: trzeba uważnie wsłuchać się i zapatrzyć w opowiadaną historię. „Królewski wróbel” nie jest bowiem składanką spektakularnie pokazanych scen, zmieniających się z szybkością videoklipu (choć obok planu lalek prowadzonych przez aktorów, w tle pojawiają się animowane obrazy autorstwa Izumi Yoshidy). Jest piękną, momentami za sprawą demonów nieco straszną, historią opowiadaną kolejnymi scenami. A to nie jest w teatrze współczesnym dla dzieci takie oczywiste. Czy mały widz, oderwany od migających obrazków wirtualnego świata, z którym na co dzień ma do czynienia, da się oczarować japońską baśnią? Jeśli tak się stanie, w nagrodę otrzyma spektakl do zapamiętania sercem i wyobraźnią.
Premiera Zdrojowego Teatru Animacji nawiązuje do japońskiego teatru bunraku. Więcej o tym i samej premierze we wtorkowym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich".
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...