To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Poznali nową metodę badania żywności

Poznali nową metodę badania żywności

Wykładem poświęconym badaniu produktów żywnościowych metodami rezonansowymi władze uczelni KPSW próbowali zwrócić uwagę nie tylko uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy powoli myślą o studiach, ale i studentów, którzy zapełnili sale wykładową.

Była to okazja dla uczniów, ale i studentów na poznanie nowych metod i badań związanych z żywnością, a dokładniej badania tego co jemy na codzień. Wykład poprowadził pracownik Wydziału Technicznego – prof. dr hab. inż.Andrzej Francik.

- To nowoczesna metoda identyfikacji żywności. Przy okazji chciałem zaprezentować kilka ciekawostek, dzięki którym studenci i uczniowie mogą sami identyfikować żywność . Myślę, że było ciekawie - mówił profesor. Podczas wykładu obecni mogli zobaczyć jak wygląda ramię spektrometru laboratoryjnego służącego do badań.

Ciekawie zapowiada się również kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce 20 kwietnia 2011r. W Książnicy Karkonoskiej obędzie się prelekcja pn. "Jelenia Góra na dawnych mapach i grafikach". Prelekcję wygłosi pracownik Wydziału Technicznego - mgr. inż. Eugeniusz Gronostaj.

Podczas spotkania będzie miał miejsce także pokaz multimedialnych prac studentów Wydziału Technicznego. Uczelnia zaprasza wszystkich chętnych.

Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności
Poznali nową metodę badania żywności