To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pożegnają słońce w Budnikach

Pożegnają słońce w Budnikach

Miłośnicy Budnik zapraszają na "Pożegnanie Słońca w Budnikach". Tegoroczne, jesienne spotkanie w nieistniejącej dziś miejscowości o pasjonującej historii i niezwykłym położeniu (decydującym o życiu dawnej osady), odbędzie się w sobotę, 16 listopada. Zbiórka o godzinie 9.00 na parkingu przy D.W. Krucze Skały (ul Wilcza 1) w Karpaczu oraz przy D.W. Przedwiośnie w Kowarach. Później nastąpi wspólna wędrówka do Budnik, gdzie rozpoczęcie spotkania planowane jest na godzinę 11.00.  

W programie wiele atrakcji i ciekawostek oraz wizyta legendy Budnik – Wołogóra. W tegorocznym pożegnaniu słońca po raz pierwszy udział wezmą goście z Czech. Na uczestników imprezy czeka niespodzianka. Organizatorzy prosza o zabranie ze sobą prowiantu w postaci kiełbasy na ognisko.
Uwaga! Wspólne przejście do Budnik nie ma charakteru wycieczki zorganizowanej. Jej uczestnicy idą na własną odpowiedzialność.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu Kompasu Górskiego na jesień 2019 r.
 

Pożegnanie słońca w Budnikach 2019 - nj24.jpg

Komentarze (3)

Szkoda,że mnie tam nie będzie.Chciałabym z raz to przeżyć

A w Budnikach (z tego co słyszałam) piętnaście domów mieszkalnych w różnych miejscach stało i piętnaście tych ruin się do dzisiaj ostało. A będzie ta wycieczka też po tych ruinach? Czy tylko do ogniska?.

Rusz 4 litery to zobaczysz.