To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Powiększa się aleja jelonków

Fot. FB Jerzy Łużniak prezydent Jeleniej Góry

W Jeleniej Górze przybywa figurek jelonków, które kojarzą się z miastem i mają zachęcić turystów do wędrowania od jednej rzeźby do drugiej. Dzięki temu goście lepiej poznają miasto. Właśnie przybyły dwie nowe rzeźby.

Pierwsza figurka znajduje się przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. Jelonek powstał z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia tej placówki w mieście.

Drugi jelonek nawiązuje do tradycji wojskowych w Jeleniej Górze i garnizonu Wojsk Radiotechnicznych przy ulicy Podchorążych. Jelonek stanął przy kampusie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Lokalizację wskazało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników "Radar".

Trzeci odlany pod koniec 2020 roku jelonek, który został zamówiony i sfinansowany przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego, będzie zamontowany w pierwszym półroczu tego roku.

Szlak jelonka w Jeleniej Górze powstaje przy współpracy miasta oraz uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Opiekunem projektu jest nauczyciel rzeźby w Liceum Plastycznym Marcin Znamienkiewicz. W roku 2021 w Jeleniej Górze zamontowanych zostanie kolejnych 5 rzeźb jelonków. Po centrum i Cieplicach przyjdzie czas na pozostałe dzielnice  miasta.

Jelonki można podziwiać także przy jeleniogórskim ratuszu, stoją przy ulicy 1 Maja, zaś „Ekonomek” przed wejściem do głównego obiektu Uniwersytetu Ekonomicznego.

Figurki jelonków są atrakcją dla mieszkańców i dla przyjezdnych.

jelonki (1).jpg
jelonki (2).jpg
jelonki (3).jpg
jelonki (4).jpg
jelonki (5).jpg
jelonki (6).jpg
jelonki (7).jpg

Komentarze (3)

przeczytałem POWIĘKSZAJĄ SIĘ JAJA JELONKÓW

Fajne. A na 4 zdjęciu są 3 jelonki?

W Wrocławiu są krasnale śmieszki