To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Powalczą o Złoty Bełt Chojnika

Powalczą o Złoty Bełt Chojnika

Już po raz 26. na Zamku Chojnik rozegrany zostanie turniej z kusznikami i łucznikami w roli głównej. Nie zabraknie walk podnoszących adrenalinę nie tylko małym chłopcom.

XXVI TURNIEJ RYCERSKI O ZŁOTY BEŁT ZAMKU CHOJNIK w tym roku będzie jednodniowy - rozpocznie się w sobotę, 15 sierpnia o godzinie 10 i będzie trwał do rozegrania wszystkich konkurencji w tym dniu. Tylko jeden dzień, za to pełen atrakcji! W programie turniej kuszniczy o Złoty Bełt, turniej kuszniczy o tytuł Wielkiego Łowczego, turniej łuczniczy o pierścień Kunegundy, kuszniczy Turniej Szwajcarski czyli strzelanie do jajka z kuszy, turniej Wilhelma Tella, czyli strzelanie do jabłka na głowie oraz bieg rycerski i turniej kuszniczy bojowy.

Między konkurencjami kuszniczymi i łuczniczymi zaplanowano pokazy walk w wykonaniu grupy czeskiej, która specjalizuje się w rekonstrukcjach historycznych z XV wieku.
W dniu Turnieju Rycerskiego O Złoty Bełt Zamku Chojnik - 15 sierpnia 2015 roku - ceny biletów wstępu na Zamek Chojnik będą nieco wyższe niż zazwyczaj: 9 zł i 6 zł za bilet ulgowy.

Komentarze (2)

W Piechach na skwerku codziennie walczą o złoty bełt

Spadłem z krzesła :D

PS: A pozwolenie na 'broń szczególnie niebezpieczną' tj. kuszę kto wydaje ?
Bo przecież wg. Ustawy o broni i amunicji pozwolenia takiego się nie wydaje.