To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Porozmawiaj o swoich zdjęciach. Otwarty przegląd portfolio w BWA

Piotr Komorowski, Entropia, 2016, fotografia cyfrowa

Robicie zdjęcia i chcecie, by ocenił je fachowiec? Przyjdźcie ze swoimi pracami w poniedziałek, 7 listopada, do jeleniogórskiego Biura Wystaw Artystycznych. Od godz. 14.00 do 18.00 trwać tam będzie otwarty przegląd portfolio, prowadzony przez Piotra Komorowskiego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich fotografujących z własnymi pracami w formie odbitek na papierze. Mile widziany format 13 x 18 cm lub większy. Każdy z autorów może przedstawić od 10 do 30 fotografii. Temat, technika, czas powstania prac – dowolny.
Udział jest nieodpłatny. Wcześniej - do 4 listopada do godz. 16.00 - trzeba się jednak zapisać. Można zrobić to telefonicznie, dzwoniąc na numer: 757526669.

Fotografie oceniał będzie Piotr Komorowski - artysta i pedagog, profesor w Katedrze Sztuki Mediów na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Doktorat i habilitację w specjalności artystycznej fotografia uzyskał w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1989-1995 związany z ideą elementaryzmu, akcentującego autoikoniczność fotografii. Od 2000 roku zajmuje się fotografią inscenizowaną. Autor tekstów krytycznych dotyczących fotografii, publikował m.in. w „Sztuce”, „Obscurze”, „Exicie”, „Formacie”, „Akcencie”, „Odrze” i innych czasopismach. Swoje prace wystawiał w Polsce, Niemczech, Francji, Czechach, Słowacji, Litwie, Algierii, byłej Jugosławii oraz USA.