Porażka z liderkami II ligi

Marta Kowalczyk

Koszykarkom KS „Wichoś” nie udało się w pełni zrewanżować KS One Team Ostrów Wlkp. na ligowy pogrom różnicą 22 punktów (42:64) w jeleniogórskiej hali. Na boisku faworytek, liderek II ligi kobiet, drużyna trenera Eugeniusza Sroki rozegrała bardzo dobry i wyrównany mecz zakończony minimalną porażką 45:48. Przez większą część spotkania wynik oscylował wokół remisu.

W pierwszej kwarcie „Wichośki” nie mogły znaleźć właściwego rytmu w ataku (4:12). W drugiej remisowej odsłonie (18:18) świetnie asystowała i dwukrotnie trafiła zza linii 6,75 metrów 17-letnia Aleksandra Prokop. W kolejnych kwartach było 16:10 i 7:8. W interesującej końcówce meczu jeleniogórskim koszykarkom zabrakło trochę „zimnej krwi” przy wykonywaniu rzutów. W takich sytuacjach nie zawodzi bardzo dobrze ostatnio dysponowana Natalia Kopiec, która z powodu spraw zawodowych nie mogła pojechać do Ostrowa Wlkp.

Zespół z Zabobrza trzeba pochwalić za szczelną, agresywną i skuteczną obronę. Liderki z Ostrovii dawno nie rzuciły mniej niż 50 punktów. To ich siódme w tym sezonie zwycięstwo w II lidze.

Punkty dla KS „Wichoś” zdobyły: Monika Paradowska 14, Aleksandry: Prokop 12 i Lorenz 10, Marika Kowalczyk 4 (na zdjęciu), Marta Klementowska 3 i Sandra Lewkowicz 2.