To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Porażka piłkarek Karkonoszy w I lidze

Porażka piłkarek Karkonoszy w I lidze

Na inaugurację nowego sezonu w grupie B, w sobotni wieczór, 14 września, jeleniogórskie szczypiornistki wysoko, 24:36, przegrały z faworytkami do awansu do Superligi, Koroną Handball Kielce. W meczu I ligi kobiet określanym jako hit pierwszej kolejki zwycięska drużyna trenera Pawła Telelewskiego dominowała od początku, a w drugiej części spotkania zdecydowanie dominowała i stale powiększała bramkową przewagę.

Tylko do przerwy (wynik 14:17), dziewczęta z MKS Karkonosze toczyły w miarę wyrównaną i zaciętą grę. W kolejnych minutach po zmianie stron wyrównany sportowo team kielczanek pokazał swoje wysokie umiejętności indywidualne i taktyczne, był skuteczny w kontrataku i w mocnej obronie. Bramki strzeliło aż dwanaście zawodniczek. Warto przypomnieć, że Korona Handball to mistrz I ligi w sezonie 2016/2017 i siódma drużyna minionych rozgrywek w kobiecej ekstraklasie. W tamtego składu odeszła tylko wypożyczona bramkarka. Ekipa ze Świętokrzyskiego w wyznaczonym terminie nie spełniła licencyjnych wymogów nowej ligi profesjonalnej kobiet i została relegowana do I ligi. 

W ambitnym i młodym zespole biało – niebieskich widoczny był brak zgrania, ligowej rutyny i doświadczenia, zwłaszcza w poczynaniach młodych zawodniczek. Na boisku zabrakło kontuzjowanych piłkarek, rozgrywających: Sabiny Kobzar i Aleksandry Kurylek. W trakcie meczu z Koroną Handballem palec prawej ręki złamała często i ostro faulowana Joanna Załoga.

Dla kielczanek najwięcej bramek zdobyły Magda Więckowska 10 i Honorata Syncerz 4. Dla pokonanych „Karkonoszek” liderka Agnieszka Kowalska 10, Oktawia Bielecka 4, Joanna Załoga i Alicja Grzejszczak po 3, Karolina Kanicka 2, Zuzanna Szramik, Weronika Weber i Magdalena Starczyk po 1.

- W nowej lidze łatwo nie będzie, ale najważniejsze, że mamy w Jeleniej Górze drużynę piłki ręcznej i gramy dalej. Mam nadzieję, że trenerka Dilrabo Samadowa odpowiednio przygotowała zespół zdolny do niespodzianek. Wierzę, że jeleniogórzanki wygrają wiele spotkań w I lidze i kibicom będzie raźniej. W następnym meczu w Olkuszu będzie zwycięstwo – powiedział wierny kibic kobiecego handballu pan Marek.     

ppk (1).JPG
ppk (2).JPG
ppk (3).JPG
ppk (4).JPG
ppk (5).JPG
ppk (6).JPG
ppk (8).JPG
ppk (9).JPG
ppk (10).JPG
ppk (11).JPG
ppk (13).JPG
ppk (14).JPG
ppk (15).JPG
ppk (16).JPG
ppk (17).JPG
ppk (18).JPG
ppk (19).JPG
ppk (20).JPG
ppk (21).JPG
ppk (22).JPG
ppk (23).JPG
ppk (24).JPG
ppk (25).JPG
ppk (26).JPG
ppk (27).JPG
ppk (28).JPG
ppk (29).JPG
ppk (30).JPG
ppk (31).JPG
ppk (32).JPG
ppk (33).JPG
ppk (34).JPG

Komentarze (1)

Szkoda, ale to było do przewidzenia ....
A teraz bez Joasi Załogi będzie lipa.
Obyśmy nie byli czerwoną latarnią I ligi .....