Porażka Karkonoszy z Liderem

Niedzielny mecz szóstej kolejki grupy D (o miejsca 5-10) z Liderem Swarzędz dla walczących o utrzymanie w I lidze centralnej kobiet koszykarek MKS MOS Karkonosze znów miał szczególne znaczenie. Wcześniej rywalki z Wielkopolski zwyciężyły w trzech potyczkach 90:59, 81:68 i 60:46. W poprzedniej serii rozgrywek Lider sprawił jeleniogórzankom przykrą niespodziankę doznając porażki 55:69 z JAS FBG Sosnowiec, głównym rywalem „Karkonoszek” w bezpośredniej rywalizacji o uniknięcie degradacji.

Z Liderem przed własną publicznością podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego słabo zagrały do połowy (w kwartach 14:17, 15:20). W następnej partii był remis 15:15. W końcowej odsłonie (19:13) „karkonoszki” dwukrotnie remisowały, a nawet czterokrotnie prowadziły. Niestety, po prostych błędach i niejako na własne życzenie uległy koszykarkom ze Swarzędza 63:65.

Dla pokonanych najwięcej punktów zdobyły Agnieszka Kret 21, Agnieszka Myślak 14 i Żaneta Szczęśniak 9. Dla Lidera Ola Pietraszek 19, Katarzyna Grześczyk 14 i Iwona Sarzyńska 12.

Do końca sezonu jeleniogórzanki rozegrają jeszcze cztery mecze, kolejny w Rzeszowie.