Porażka Sudetów w doliczonym czasie gry - podsumowanie

Sudety Jelenia Góra doznały bolesnej porażki z AZSem Katowice. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której ostatecznie lepsi okazali się gości, którzy wygrali spotkanie 80:75.

Pierwsza połowa a w szczególności rozpoczynająca mecz kwarta to koszmarna gra jeleniogórzan w ataku. Gospodarze większość swoich punktów zdobywali po przechwytach piłki i kontratakach. Zawodnicy z Katowic mieli jeszcze jeden atut w postaci Mariusza Piotrkowskiego, który szalał na atakowanej tablicy i dzięki niemu akademicy mogli ponawiać akcje. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25:18.

Druga część spotkania nie różniła się zbytnio od pierwszej kwarty. Gospodarze na szaleli w ataku. Szczególnie gracze obwodowi mogą zaliczyć ten mecz do udanych. Wielokrotnie kończyli akcje celnymi rzutami za trzy w ostatnich sekundach akcji. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza nadal popełniali koszmarne błędy w defensywie i na przerwę schodzili ze stratą 11 punktów (wynik 46:35).

W przerwie meczu w szatni zawodników musiały paść ostre słowa, gdyż zawodnicy Sudetów w trzeciej kwarcie prezentowali się o niebo lepiej i ruszyli w pogoń za rywalem. W ataku prym wiódł Jakub Czech, który w całym meczu zdobył aż 24 punkty. Dzięki temu, do czwartej kwarty Sudety przystępowały ze stratą tylko jednego punktu. Brakujący punkcik jak się później okazało odrobili, jednak nic ponad to. Mimo, że na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania goście prowadzili to jednak akademikom udało się zniwelować straty i o zwycięstwie miała zadecydować dogrywka.

W dodatkowych pięciu minutach jeleniogórzanie zdobyli jednak tylko dwa punkty. To było za mało, aby pokonać rywali, którzy wygrali całkiem zasłużenie. Przez większą część spotkania prezentowali wyrównany poziom gry i to zaprocentowało dwoma punktami.

AZS AWF Katowice – Sudety Jelenia Góra 80:75 (25:18, 21:17, 14:24, 13:14, d. 7:2)

Sudety: Czech 22 pkt., Wojdyła 13, Jankowiak 11, Matczak 8, Tarasewicz 6, Sterenga 6, Samiec 5, Grygiel 4, Ł. Niesobski, R. Niesobski.

Katowice: Donigiewicz 24 pkt., Celiński 18, Grzywocz 12, Szybowicz 10, Piotrkowski i Środa po 7, Wosz 2 oraz Pawlak, Zarycz i Zając.