Porażka piłkarek Finepharmu

W I lidze kobiet grupy B (o miejsca 1-4), liderki tabeli z jeleniogórskiego klubu porażką 30:31 zakończyły w Gliwicach przełożony o dziesięć dni mecz 15. kolejki z NLO SMS ZPRP. Podopieczne trenera Mirosława Urama nie wykorzystały szansy na wyraźne odskoczenie od rywalek. Nadal mają jednak trzy punkty przewagi nad olkuskim SPR-em i cztery nad młodymi szczypiornistkami ze szkoły sportowej.

W pierwszej części wyrównanego pojedynku w gliwickiej hali dziewczęta z MKS Finepharmu prowadziły czterema bramkami, ale w końcowych minutach gospodynie odrobiły straty i przegrywały tylko 14:15. Po przerwie najpierw trwała walka gol za gol. Potem śląski zespół zaprezentował znakomitą skuteczność trafiając z różnych pozycji i był górą o pięć bramek (28:23). Ambitne jeleniogórskie piłkarki odrabiały straty, ale zabrakło czasu na wywalczenie remisu lub zwycięstwa. Porażka zawodniczek Finepharmu jest zaskoczeniem, gdyż wcześniej dwukrotnie były one zdecydowanie lepsze (wynik 34:22 w Gliwicach i 32:27 u siebie). To czwarta w sezonie strata punktów kandydatek do awansu do PGNiG Superligi.

Dla pokonanych najwięcej goli zdobyły Marzena Stochaj 7 i Krystyna Konarzewska 6. Po cztery trafienia zanotowały Agata Pawliszak, Sara Latuszek, Katarzyna Skoczyńska i Karolina Kasprzak, która doznała kontuzji. Jeden raz bramkarkę SMS-u pokonała Angelika Wasiucionek.

Do końca rozgrywek jeszcze pięć kolejek. W najbliższą niedzielę, 20 bm. o godz. 15, piłkarki Finepharmu przed własną publicznością powalczą z czwartym w tabeli UKS-em Olimpią-Sądeczanin. Barwy klubu z Nowego Sącza reprezentuje najskuteczniejsza strzelczyni I ligi, Joanna Gadzina.