To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pomóc turystyce w czasie pandemii i po niej

Fot. KMP Jelenia Góra

Grzegorz Sokoliński, były burmistrz Szklarskiej Poręby, szef Lokalnej Organizacji Turystycznej znalazł się w dwudziestoosobowej Radzie Ekspertów ds Turystyki przy Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Zapewnia, nie interesuje go pozorowane działanie, a jedynie realny wpływ na sytuację w branży. Eksperci mają pomóc zmienić prawo, w ramach którego funkcjonuje turystyka. Nasz przedstawiciel liczy też, że głos praktyków, ludzi związanych z branżą, wpłynie na bieżące decyzje dotyczące turystyki.

- W radzie mamy praktyków, ludzi z miejscowości turystycznych. Znają się na turystyce, wiedzą, jak należy zmienić prawo, żeby rozwijała się w dobrym kierunku – mówi Grzegorz Sokoliński. Przyznaje, że w obecnym czasie bardzo ważna jest kwestia otwarcia obiektów, atrakcji turystycznych i przywrócenia właściwych miar w ocenie zagrożeń. Przypomina, że zamknięcie hoteli, restauracji, nie ma żadnego uzasadnienia, a powoływanie się na amerykańskie badania, nieprzystające do polskiej rzeczywistości, jest po prostu nierzetelne i bezpodstawne. - Liczymy, że nasz głos przyczyni się do podjęcia korzystnych dla branży, a bezpiecznych dla nas wszystkich decyzji – mówi Grzegorz Sokoliński. Realne wydaje się rychłe ogłoszenie harmonogramu otwarcia hoteli restauracji, ośrodków rekreacyjnych.

 

W dłuższej perspektywie eksperci chcą się zająć ustawą o usługach hotelarskich, która nie przystaje do nowej rzeczywistości - nie odnosi się choćby kwestii apartamentowców. Będą też pracować nad ustawą o promocji turystyki, która ma zastąpić ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej. - Chcemy, aby turystykę i jej problemy traktowano poważnie. To dział gospodarki, którego znaczenie rośnie. Nie wszyscy decydenci to rozumieją – mówi były samorządowiec.      

Komentarze (19)

Jaki rząd tacy eksperci, można rzec boże obroń turystykę.

W Polsce każdy jest ekspertem ,nawet ja!Szkoda ze swojego talentu pan Sokolinski nie ujawnił bedac burmistrzem czy zasiadając w radzie miasta.

brakuje prezydenta Poznania p.Jaśkowiaka może by razem z p.Sokolińskim kolejny Puchar Świata zorganizowali,w ramach dobrej zmiany stare wraca ha,ha

Ten również fachowiec, od zadłużania i wydawania nie swoich piniędzy

"Bywa, że bezprawie i samowola stają się fundamentem systemu politycznego. I to jest straszne. Ale bywa jeszcze gorzej, kiedy bezprawie i samowola ubierają się w mundur prokuratora czy togę sędziowską. A w tym wypadku obowiązkiem każdego człowieka jest odrzucanie tych praw odzianych w te mundury i togi."

Szczepionek nie ma. Za chwilę będą kasować terminy zarejestrowanym staruszkom. Narodowo socjalistyczny pisbolszewik najszczalnik stulecia zamknięty w bunkrze przy Nowodworskiej zejszcz.ał się ze strachu.

A ty półgłówku srasz bez przerwy codziennie na łamach zaprzyjaźnionych Nowin. Jesteś sparaliżowany i przykuty do fotela?

Zapomnijcie, ten rząd nie słucha nikogo poza klerem i Małym Księciem.

Masz wielkiego Borysława na myśli ?Nie sądzę by aż taki był to wpływ.

Kulą w płot. Podpowiem ci, że nazywają go "drugim z dwóch", jako że był z tych dwóch mniej przez rodziców kochany i to widać.

Widać masz ten sam problem.Nie dziwie się twojej matce,kto by chciał tulić takie wredne niewdzięczne dziecko

Nie mierz innych swoją miarą, ja miałem dobre dzieciństwo.

No nieprawda że ten rząd nie słucha nikogo, teraz będzie słuchał p. Sokolińskiego.

100 radiowozów i ok. 400 milicjantów broniło domu narodowo socjalistycznego pisbolszewika hitlera Kaczyńskiego przed kobietami.
Dla porównania, to dwakroć więcej niż broniło Westerplatte przed Wermachtem i pancernikiem Schlezwig Holstein.

Nie ma znaczenia co pisze ten płatny zwis putina...

Jak będzie ?Tu analiza fachowca a nie domorosłego ekonomisty;;;;
/obserwatorpolityczny.pl/recesja-w-polsce-jest-faktem-cz-2/

Branża hotelarska jest przeinwestowana. Już bez covida wiele obiektów działało na granicy opłacalności. Bardziej apartamenty zniszczą hotele i pensjonaty niż covid.

Co Wy tam marudzicie to są tragedie ;Małgorzata Kożuchowska została bez pracy i kontraktów

"nie interesuje go pozorowane działanie", tylko brylowanie przed kamerami, w lokalnych gazetkach typu "NJ", i niby coś robienie połączone z planami dalszej wyprzedaży gruntów pod zabudowę apartamentową (co już całkowicie zrujnuje resztę uroku Szklarskiej Poręby, a zwłaszcza już teraz niszczonych obrzeży) Boże strzeż przed takim "ekspertem"