To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Polsko-niemieckie warsztaty fotograficzne

Polsko-niemieckie warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii oraz Fundacja Brucke z Drezna zapraszają do udziału w dwuczęściowych warsztatach fotograficznych FOTOMANIA. Pierwsza część już w połowie lipca.

Podczas dwóch spotkań seminaryjno-warsztatów zainteresowane osoby z Polski i Niemiec (bez względu na wiek) będą mogły wymienić się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami w zakresie fotografii.
Polski i niemiecki fotograf wprowadzą uczestników do techniki fotografowania. Udzielą oni również wskazówek dotyczących kompozycji obrazu. Zależności historyczne staną się zaś bardziej wyraziste dzięki rozmowom ze spotkanymi ludźmi. Wyniki warsztatów fotograficznych zostaną zaprezentowane zimą w Dreźnie podczas końcowego eventu w formie „wystawy na płocie” otwartej dla publiczności.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w Karkonoszach i Górach Izerskich, a drugie zimą w Dreźnie.
Organizatorami warsztatów są Brücke z Drezna oraz Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii. Prowadzący: Jan Thau (www.janthau.de) i Jacek Jasko (www.domspotkankopaniec.blogspot.de).

 

Terminy
17 - 20 lipca 2014 w Karkonoszach i Górach Izerskich
04 - 07 grudnia 2014 w Dreźnie
Zgłoszenia należy przesyłać do 5.07.2014 r. na adres: stowarzyszenie.jsf@gmail.com. Liczba miejsc dla uczestników z Polski: 7.

 

Komentarze (2)

Niech tylko fotografujący nie zapomna, że Drezno to po łużycku "Dreżdany". Słowianie byli tam wcześniej niż Niemcy i są do dzisiaj! Choć niestety wyparci i w mniejszości.