To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Policjant – Sokole Oko

fot. KMP Jelenia Góra

W krótkim czasie jeleniogórski policjant po służbie i na spacerze z rodziną wypatrzył i zatrzymał dwóch przestępców. Najpierw zidentyfikował mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary więzienia, chwilę potem spostrzegł złodzieja sklepowego.

Funkcjonariusz, w czasie wolnym od służby, będąc na spacerze z żoną i dzieckiem, na ul. Słowackiego w Jeleniej Górze zauważył mężczyznę. Wiedział, że był on poszukiwany. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 3 miesięcy. Policjant zatrzymał go. Poszukiwanym okazał się 26-letni jeleniogórzanin poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy za kradzieże i włamania. 26-latek dodatkowo podejrzewany jest o kolejną kradzież z włamaniem – relacjonuje Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. - W międzyczasie policjant zauważył mężczyznę, który szedł z koszem wypełnionym towarem. Funkcjonariusz podejrzewał, że mężczyzna chwilę wcześniej dopuścił się kradzieży w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Policjant go zatrzymał. Po sprawdzeniu 39-letniego jeleniogórzanina  okazało się, że mężczyzna w koszu miał artykuły spożywcze o wartości ponad 600 zł, które ukradł w sklepie.

Zatrzymani zostali przekazani patrolowi policji, który został wezwany na miejsce. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

39-letni mężczyzna za kradzież odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie zostanie on przekazany do zakładu karnego, celem odbycia zasądzone kary pozbawienia wolności.   


 

Komentarze (5)

Dac mu nobla!

I co z tymi artykułami spożywczymi? Przepadek i do zutylizowania? Wróciły na półkę w sklepie? Zostawili złapanemu, każąc zapłacić - czy zapłacił?

Udzielić pochwały wzrokowej i dać 3 dni urlopu.

Gratulacje dla Pana policjanta. Musi być super gość

Gratulacje dla Pana policjanta. Musi być super gość