To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Policja dyscyplinowała pieszych. Mandatami...

Działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” prowadziła wczoraj przez cały dzień jeleniogórska policja. Chodziło o zdyscyplinowanie pieszych, rowerzystów do przestrzegania przepisów.

- Chcieliśmy uświadomić tej grupie, że uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W efekcie 17 pieszych ukarano mandatami, przeciwko jednemu skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Mandaty wypisywano głównie za przechodzenie na czerwonym świetle.

- Funkcjonariusze ukarali mandatami również 6 kierujących, głównie za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszym i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej – mówi Edyta Bagrowska. - Mandaty otrzymało również czworo rowerzystów, między innymi za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, jazdę wzdłuż przejścia, a także nieprawidłowe oświetlenie rowerów.
 

Komentarze (3)

I bardzo dobrze że się wzięli za pieszych,to co wyprawiają te św.krowy o pomstę do nieba woła-samobójcy!

Tak, pieszy w okolicy przejscia i na przejsciu jest ŚWIĘTY.Nie wolno go straszyc autkiem swoim nie mówiąc o najechaniu.Pozdrawiam normalnych kierowców.

Tak, pieszy jest ŚWIĘTY w okolicy przejscia i na przejsciu.Nie wolno go straszyc autkiem swoim,nie mówiąc o potrąceniu.Pozdrawiam normalnych kierowców.