To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Półczłowiek, półgłówek” - Piotr Szumowski w Jeleniej Górze

„Półczłowiek, półgłówek” - Piotr Szumowski w Jeleniej Górze

„Półczłowiek, półgłówek” to tytuł stand-upu, który jeleniogórskim Klubie Kwadrat 15 kwietnia o godz. 20.00 zaprezentuje Piotrek Szumowski. Program, jak podkreśla sam autor, nie jest kolejnym banalnym przedstawieniem o głupocie.

Młody komik, z dystansem do siebie i do świata, postara się razem z widzami wyciągnąć wnioski z ludzkiej głupoty. Czy ona jest nam w ogóle potrzebna? Może działa jak życiowy „hamulec ręczny”? A może właśnie czasami warto odpuścić, stanąć z boku i nie brać udziału w polskiej rzeczywistości? Komediowo, z nutą absurdu doprawionego lekkim czarnym humorem – tak właśnie zapowiada się stand-up Piotra.
Artysta należący do grupy Stand-up Polska zna 4 języki, zwiedził świat w 400 dni, przeżył niecodzienne przygody. Nie wstydzi się jednak kilku swoich słabości i otwarcie przyznaje, że zdarza mu się być głąbem i trochę „nie ogarniać” – tak, jak zwykłemu człowiekowi. Piotr wtajemniczy też swoich widzów w kilka życiowych przemyśleń oraz w to jakie ma relacje z ojcem czy policją. Opowie też dlaczego nie szanuje dziewczynki z zapałkami.
Stand-up to forma występu opierająca się nie tyle na wyuczonych kwestiach, co na improwizowanym monologu komika, który stara się rozbawić widzów i wciągnąć ich do swojej opowieści. Bardziej niż estradowa precyzja liczy charyzma i osobowość stand-upera. Czy uda się to Piotrowi Szumowskiemu? Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się tego osobiście, ma świetną okazję wygrania wejściówek na to przedstawienie.

Uwaga! Dla czterech osób, które 11 kwietnia o godzinie 12.00 najszybciej zadzwonią na redakcyjny numer 75 64 24 480 i prawidłowo odpowiedzą na pytanie, jak brzmi tytuł stand-upu Piotra Szumowskiego mamy podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Zapraszamy!