Podwójny sukces „Jedenastki”

Trwa świetna passa reprezentantów jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 11 im. F. Chopina. Najpierw młode koszykarki zdobyły złote medale w finałowym turnieju strefowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt (klasy VII-VIII). Zwycięsko w strefie zagrali też chłopcy z zabobrzańskiej placówki (na zdjęciu).

Dziewczęca drużyna trenera Rafała Sroki imponowała rzutową skutecznością z różnych pozycji i dynamicznymi akcjami gromiąc w meczu półfinałowym 50:10 zgorzelecką „Dwójkę”, w finałowej potyczce ekipę SP Pisarzowice aż 74:1.

Podczas turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej w zgorzeleckiej hali zespół młodych koszykarzy z SP nr 11 pod wodzą nauczyciela Łukasza Niesobskiego w półfinale pokonał 55:0 lubańskich uczniów z SP nr 1. Finałową zaciętą potyczkę z SP nr 1 w Zgorzelcu chłopcy z „Jedenastki” wygrali 40:36. Złote medale mistrzów strefy jeleniogórskiej wywalczyli: Kacper Florczak, Alan Suchecki, Maciej Nojek, Szymon Pawłowicz, Michał Benduch, Grzegorz Małek, Aleksander Binasiewicz i Karol Michno.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z SP nr 11 w marcu 2020 roku zagrają w wielkim finale mistrzostw Dolnego Śląska. Rywalami obu zwycięskich drużyn z Zabobrza będą mistrzowie stref z Wrocławia, Legnicy i Wałbrzycha. Dyrekcja „Jedenastki” wystąpiła do ZW SZS DŚ we Wrocławiu o organizację koszykarskich, wojewódzkich zawodów. Do majowego finału ogólnopolskiego awansują tylko mistrzowie Dolnego Śląska.