Podsumowanie 5. kolejki IV ligi

To był wyjątkowy weekend dla piłkarzy Włókniarza Mirsk. Odnieśli pierwsze zwycięstwo w IV lidze, odbili się od dna tabeli a przede wszystkim wzięli srogi rewanż za porażkę z Nysą w poprzednim sezonie. Bardzo dobrze prezentuje się Granica Bogatynia, BKS pokonał dotychczasowego lidera.

Zawodnicy Włókniarza mają świeżo w pamięci przykrą porażkę, jakiej doznali u siebie z Nysą Zgorzelec. Obie drużyny walczyły wówczas o awans do IV ligi. Zawodnicy ze Zgorzelca wygrali 2:0, na boisku w Mirsku otwierali szampany. Przerwali też passę Włókniarza meczów bez porażki u siebie. Zakończyła się ona na 29 spotkaniach (26 zwycięstw i 3 remisy). Teraz to Włókniarz przerwał imponującą passę zgorzelczan – 24 meczów bez porażki. Nysa zaczęła ten mecz dobrze, do bramki Włókniarza trafił Piechno. Niedługo potem wyrównał Kozołubski a jeszcze przed przerwą prowadzenie Włókniarzowi pięknym strzałem dał grający trener Jarosław Wichowski. Po przerwie wynik ustalił strzałem głową Bartłomiej Morzecki.

Trzy punkty wywalczyli zawodnicy Olimpii Kowary, ale znowu były one okupione kartkami i kontuzjami. W pierwszej połowie prowadzenie kowarzanom dał Nowiński. Po przerwie gospodarze mieli karnego. Gilewski obronił strzał napastnika z Bierutowa a trzy minuty później Chajewski podwyższył na 2:0. Kowarzanie kończyli mecz w 9. Z boiska został wyrzucony strzelec pierwszej bramki Nowiński, otrzymał czerwoną kartkę po tzw. akcji ratunkowej. Później sędzia do szatni odesłał też Zatylnego.
– Będziemy się odwoływać od tej drugiej kartki – mówi trener Olimpii Krzysztof Kapelan. – Sędzia sam przyznał, że wyciągnął ją trochę pochopnie. W protokole jednak napisał, że było to za uderzenie rywala w brzuch...

Więcej na temat wydarzeń w IV lidze we wtorek w „Nowinach Jeleniogórskich”.

Wyniki 5. kolejki
Widawa Bierutów – Olimpia Kowary 0:2 (0:1),
Nowiński, Chajewski, cz.k. Nowiński, Zatylny
Nysa Zgorzelec – Włókniarz Mirsk 1:3 (1:2), Piechno – Kozołubski, Wichowski, B. Morzecki
Orkan Szczedrzykowice – BKS Bobrzanie Bolesławiec 0:2 (0:0), Kraśnicki, Dudka (k)
Chojnowianka Chojnów – Granica Bogatynia 1:2 (1:1), Savchuk, Krzesiński, cz.k. Savchuk (za drugą żółtą)
KS Polkowice – Zjednoczeni Żarów 5:1
LZS Stary Śleszów – GKS Kobierzyce 0:0
Miedź II Legnica – AKS Strzegom 3:1
Sokół Wielka Lipa – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:0