Pod dyktando Finepharmu

Dłuższa przerwa w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej kobiet dobrze wpłynęła na sportową postawę młodych jeleniogórzanek. W niedzielnym meczu 10. serii zespół MKS-u Finepharm rozgromił przed własną publicznością AZS UMCS Lublin 32:16. To już czwarta z rzędu przegrana akademiczek.

Podopieczne trenera Mirosława Urama zaskoczyły rywalki szybkimi i skutecznymi kontratakami oraz twardą i szczelną obroną. O klasie i umiejętnościach zawodniczek Finepharmu dobitnie świadczył wynik do przerwy (17:6). W drugiej części gospodynie, nawet w składzie ze zmienniczkami, znów dyktowały warunki gry i zdecydowanie dominowały. Bramki zdobyło aż dziewięć szczypiornistek, najwięcej Marzena Stochaj 8, Karolina Kasprzak 7, Kinga Ślusarczyk 5 i Krystyna Konarzewska 4. Pierwsze spotkanie z lubelską drużyną Finepharm wygrał 27:24. Jeleniogórzanki wraz z piłkarkami SPR-u Olkusz są nadal głównymi pretendentkami do awansu do Superligi.