To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pod batutą Mistrza

 Jako solista wspólnie z jeleniogórską orkiestrą zagra świetny wiolonczelista Rafał Kwiatkowski.

Znakomicie zapowiada się piątkowy koncert z cyklu Mistrzowie Batuty, zamykający styczniowy program jeleniogórskiej filharmonii.

W ramach tego programu wspólnie z naszymi filharmonikami koncertują najwybitniejsi polscy dyrygenci. 30 stycznia Orkiestra Symfoniczna FD zagra pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego - jednego z najsłynniejszych naszych mistrzów batuty.

Wytrawnym melomanom przedstawiać Tadeusza Wojciechowskiego wręcz nie wypada. Dość powiedzieć, że artysta wielokrotnie występował już pod Karkonoszami i każdy z koncertów, jakie przygotowywał na jeleniogórskiej estradzie, był wydarzeniem muzycznym. Należy spodziewać się, że nie inaczej będzie i tym razem. Koncert zapowiada się szalenie atrakcyjnie również z tego powodu, że jako solista wspólnie z naszym zespołem wystąpi świetny wiolonczelista Rafał Kwiatkowski – laureat wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów instrumentalnych, od lat koncertujący z wielkim powodzeniem na całym świecie jako kameralista i ze znakomitymi zespołami orkiestrowymi.

W programie piątkowego koncertu wyłącznie muzyka Antonina Dvoraka. Na początek Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104. W drugiej części spotkania z muzyką mistrzów wielki przebój symfoniczny, czyli IX Symfonia e-moll Z Nowego Świata op. 95! Początek koncertu o godz. 19.00.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert w jeleniogórskiej filharmonii. Informacja o tym, jak można je zdobyć w "Nowinach Jeleniogórskich" z 27 stycznia 2015.