To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pobiegnie dla Chojnika

Jeleniogórzanin Paweł Juszczak po raz kolejny pobiegnie dla Chojnika. Sportowiec, mieszkający zagranicą, wystąpi w znanym Half Marathon 13.1 m (21 km), który odbędzie się 17 sierpnia w USA.

To jedyny sportowiec i trener ,który mieszka za granicą jednak nie zapomina swoich korzeni .I choć w tym roku w życiu Pawła i jego rodzinie zaszły duże zmiany (narodziny synka, zmiana pracy) nadal chce wspierać cieplicki Chojnik.

 

Podczas półmaratonu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy. Zebrane środki zasilą klub z Cieplic a każda zebrana złotówka zostanie pomnożona. Jak to możliwe? Firma, w której pracuje Paweł, po ukończonym biegu wypłaci taką samą kwotę, jaką uda się zebrać przed biegiem.

 

– Jestem pełen podziwu dla determinacji i chęć pomocy, jaką Paweł Juszczak wnosi w nasze sportowy życie – mówi Dariusz Michałek z Chojnika Jelenia Góra. – Dzięki takim ludziom człowiek wie, że jego działania pomimo wielu trudności są słuszne a postawione cele warto realizować.

 

– Każdy z nas może przyłączyć się do tej wspaniałej akcji – apeluje D. Michałek. – W tej sprawie proszę o kontakt pod numerem 606101964.