To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowe terminy piłkarskiej wiosny

Nowe terminy piłkarskiej wiosny

W zimowej przerwie regionalni futboliści z jeleniogórskich lig i klas rozgrywkowych intensywnie trenują, głównie w hali i na siłowni, przed pierwszymi meczami wiosennymi drugiej rundy (rewanżowej) sezonu 2018/2019. Znane są nowe terminy półfinałów Pucharu Polski na szczeblu okręgu i meczów ligowych w IV lidze dolnośląskiej, w klasie okręgowej, w trzech grupach A-klasy i czterech grupach B-klasy.  

Komisja Gier OZPN-u w Jeleniej Górze zmieniła termin spotkań pucharowych. Nie w weekendowych dniach 9 i 10 marca, jak wcześniej planowano, lecz w środku tygodnia - w środę, 3 kwietnia, o godzinie 17, w okręgowych półfinałach Pucharu Polski zagrają Włókniarz Leśna (klasa O) z KS Karkonosze Jelenia Góra (IV liga), Lotnik Jeżów Sudecki (klasa O) z Włókniarzem Mirsk (IV liga). Nowy termin ma związek z przyśpieszonym startem czwartoligowych drużyn piłkarskich. To decyzja departamentu ds. rozgrywek Dolnośląskiego ZPN-u we Wrocławiu. W obu grupach, jeleniogórsko – legnickiej i wrocławsko – wałbrzyskiej, inauguracyjne mecze już 9 i 10 marca, ostatnia kolejka 23 czerwca 2019 roku.

Terminy konfrontacji w jeleniogórskiej klasie okręgowej i w pozostałych okręgach piłkarskich regionu dolnośląskiego to 23 i 24 marca. Nowością będzie sponsor tytularny rozgrywek piątej ligi. Futboliści zespołów z trzech grup jeleniogórskiej A-klasy rozpoczną walkę o punkty 23 i 24 marca, zakończą 16 czerwca. Z B-klasowych najwcześniej, 24 marca, zagrają kluby z grupy czwartej. Zawodnicy B-klasy z grup I, II i III, wybiegną na boiska 31 marca 2019 roku. Jak poinformował kierownik biura OZPN w Jeleniej Górze Kamil Wieliczko, po raz pierwszy odbędą się mecze barażowe o awans drużyn B-klasy, które w końcowej tabeli sezonu zajmą drugie miejsce.