To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pobaw się i pomóż wspaniałej rodzinie

Pobaw się i pomóż wspaniałej rodzinie

Asia urodziła się z Zespołem Downa. U jej mamy niedawno wykryto nowotwór trzustki. To dla nich organizowany jest tegoroczny Letni Bal Charytatywny. – To wyjątkowe osoby. Pomóżmy im spełnić marzenie – mówią organizatorzy.

Letni Bal Charytatywny to cykliczna akcja, z której dochód przeznaczany jest osobom potrzebującym. – Zwykle pomagamy pacjentom jeleniogórskiego szpitala chorym onkologicznie – informuje Lucyna Musiał, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała „Dąb”.

W tym roku dochód zostanie przeznaczony na pomoc niezwykłej rodzinie. Asia urodziła się z zespołem Downa, chorobą Hashimoto, myopatią mięśniową, uropatią zaporowo odpływową i niedorozwojem umysłowym umiarkowanym. Od urodzenia dziewczynkę wychowuje tylko mama. Obie bardzo się kochają, mają tylko siebie. Dzięki cierpliwości i ciężkiej pracy mamy, Asia jest radosnym, pogodnym, pełnym ciepła dzieckiem. Bardzo lubi tańczyć, śpiewać i pięknie rysuje. Niestety życie dziewczynki niedawno diametralnie się zmieniło. W ubiegłym roku u jej mamy zdiagnozowano guz trzustki z rozsiewem do wątroby, a do licznych chorób Asi dołączyły jeszcze objawy padaczki.

– Obie są w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Pani Ula heroicznie walczy z chorobą, ponieważ wie, że żyje nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla swojego dziecka – mówi Lucyna Musiał.
Marzeniem Asi i pani Uli jest wyjazd nad morze. Choroba kobiety w tym momencie jest opanowana na tyle, że lekarze wyrazili zgodę na taki wyjazd. Tyle, że w domu się nie przelewa, ich wspólny miesięczny dochód to 1200 złotych miesięcznie.

– Pomóżmy im spędzić wakacje życia – mówi Lucyna Musiał.

Bal utrzymany będzie w klimacie PRL-owskiej dyskoteki. Mile widziane stroje z tamtych czasów. Odbędzie się w sobotę (18 czerwca) w Hotelu Mercure. Będzie dobra zabawa, licytacje, loteria fantowa. Cegiełki wstępu do zakupienia u organizatora – tel. 513 197 857.