To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Po 40 tys. zł dla szkół!

Konkurs – akcja społeczna TAURON Ekoenergia na finiszu! Rozstrzygnięto konkurs na rzecz ochrony środowiska pod hasłem „Sala przyrody TAURON Ekoenergia”. Szkoła Podstawowa w Stankowicach (Leśna), Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania, Publiczna Szkoła Podstawowa w Osowcu i Szkoła Podstawowa im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym (Świdnica) otrzymają po 40 tys. zł na zorganizowanie Sali Przyrody TAURON Ekoenergii.

Na konkurs wpłynęły 32 zgłoszenia szkół podstawowych z terenów sąsiadujących z elektrowniami wodnymi TAURONA. Uczniowie udowodnili swoją aktywność na polu edukacji ekologicznej: udział w konkursach i akcjach ekologicznych organizowanych na terenie kraju, wycieczkach i apelach tematycznych, happeningach, autorskich przedstawieniach, przedstawili prace literackie i plastyczne (w tym... makiety elektrowni). Poziom nadesłanych prac był tak wysoki, że organizatorzy konkursu zaostrzyli kryteria oceny: „nagrodzili szkoły, które przy porównywalnym zaangażowaniu w sprawy ochrony klimatu, mają najtrudniej, aby taką aktywność podjąć”.

W konkursie wyróżniono ponadto cztery szkoły: Szkołę Podstawową im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej, Zespół Szkół w Postominie, Szkołę Podstawową w Maszewku (Gmina Wicko) i Szkołę Podstawową w Zbylutowie filia Włodzice (Lwówek Śląski). Każda z wyróżnionych szkół otrzymała nagrodę w wysokości 10 tys. zł.
 

Komentarze (2)

wygląda na to, że przepłacamy ich usługi bo nie mamy alternatywy

Pełen szacunek dla zwyciezców!