To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Platforma i ODŚ chcą porozumienia

Platforma i ODŚ chcą porozumienia

Rozpoczęliśmy rozmowy w sprawie współpracy na szczeblu Jeleniej Góry – poinformował na dzisiejszej konferencji Hubert Papaj, szef Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze. Pytanie, czy w tym projekcie znajdzie się miejsce dla obecnego prezydenta?

– Naszym celem jest wykreowanie nowego programu dla Jeleniej Góry i znalezienie ludzi, którzy będą w stanie ten nowy program wdrożyć w życie – mówi Hubert Papaj.
– Kilka tygodni temu władze PO w Jeleniej Górze skierowały takie zaproszenie do naszej organizacji. Dzisiejsza konferencja jest dowodem na przyjęcie przez nas zaproszenia i rozpoczęcie rozmów na temat współpracy – powiedział Miłosz Sajnog z Obywatelskiego Dolnego Śląska.
M. Sajnog podkreślił, że ważne jest również to, żeby to porozumienie przechodziło na kolejne miejscowości. Oprócz programu, będą rozmawiać o stworzeniu wspólnych list w wyborach samorządowych.
– Nie jest to porozumienie zamknięte. Liczymy na pozostałe siły społeczne, liczymy, że dołączą do tego projektu zarówno organizacje pozarządowe jak i być może inne partie – mówi M. Sajnog.
Pytanie tylko, czy w tym projekcie znajdzie się miejsce dla obecnego prezydenta Marcina Zawiły z Platformy Obywatelskiej? Zapowiedział on już chęć ponownego ubiegania się o prezydenturę.
– Za wcześnie jest na ten temat mówić, dopiero rozpoczynamy te rozmowy, ma to być efekt pewnego konsensusu – mówi H. Papaj. Czy Platforma cofnie mu rekomendację? – Rekomendacje były udzielane przy wyborach w 2010 roku, teraz mamy 2014 rok – zauważył.
Żaden z nich nie chciał potwierdzić, kto w takim razie będzie kandydatem na prezydenta. Wymijająco odpowiadali na pytania, czy sami będą ubiegać się o to stanowisko.
– W poprzednich wyborach też byłem wskazywany jako żelazny kandydat na prezydenta, a w nich nie wystartowałem – mówi M. Sajnog.
– Jeżeli będą zgłoszenia, to spośród tych zgłoszeń będzie wybrana najlepsza osoba. Na tym etapie niczego nie wykluczamy, ale proszę nie oczekiwać, że padną teraz jakieś deklaracje – mówi Hubert Papaj.

Komentarze (50)

czas przewietrzyć ratusz i mam nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta zaakceptują ten projekt.

Jaki projekt? A co oni projektują oprócz skoku na władzę? Takie projekty to niech sobie w domu uskuteczniają. Dwóch nieudaczników się zebrało.

[quote=jeleniogórzaninjeden]Jaki projekt? A co oni projektują oprócz skoku na władzę? Takie projekty to niech sobie w domu uskuteczniają. Dwóch nieudaczników się zebrało.[/quote]

To wolisz rządy zawiłego Zawiły?

Lepiej z zawiłą stracić niż z Papajem znaleźć

Nieudaczniki? Chyba nie. Ale skok na władzę marzy im się niczym kandelabr w sypialni.
Jeden rozwalił własną partyjkę. A drugi zdradził tego co go wypromował.
Dobrali się niczym chromy ze ślepym.
"Wart pac pałaca".

Szkoda Sajnoga, gdyż jako indywidualista więcej mógłby osiągnąć.
Ten drugi, szef rachitycznej partyjki, dla Sajnoga może okazać się pocałunkiem politycznej śmierci.

Papaj - ten zdrajca Jeleniej Góry i karierowicz (przypomnę: zdradził Schetynę przechodząc w ostatniej chwili na stronę pijaka-Protasiewicza) ma jeszcze czelność pokazywać się w mediach? Przecież on w naszym mieście jest już spalony! Ta koalicja PO z ODŚ to nic innego, tylko skok na kasę Dutkiewicza, który musi z czegoś pokryć długi Wrocławia, w związku z tym chce jak najwięcej wyszarpać ze środków województwa. Nasze miasto i region na pewno na tym nie skorzysta (a wręcz przeciwnie - stracą), skorzystają tylko takie moralne pokraki jak Papaj, które nawet własną matkę sprzedaliby za garść srebrników, a co dopiero swoje miasta. Papaj - wynocha z Jeleniej Góry!

jeden przykład sukcesu - jednego lub drugiego. Jedno bezdyskusyjne osiągniecie zawodowe!!!
Boję się, że ani "rowerzysta" z ulicy wolności ani wychowanek byłej posłanki płaczącej w tv nic takiego nie mają.
ŻAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To Platforma Obywatelska jeszcze w naszym miescie istnieje?

Nie tylko,też spółki miasta .Rodzinne firmy za państwowe pieniądze.
Rozumie że prezydent odpuścił ,jest zmęczony .

Prezydentem Jelenie Góry powinien zostać Sokoliński ze Szklarskiej Poręby, który obecnie jest bezradnym burmistrzem.

Sokoliński zrobi z jelonki miasto - biedę.
Za co ten facet zabierze się, to padocha i bieda, bieda, bieda.

Kotuś, psychiatry nie ma w Szklarskiej Porebie? Czy jesteś tak beznadziejnym przypadkiem, że nikt nie chce się podjąć twojego leczenia?

Przewietrzyć to należy Papaja i całą tą jego ekipkę śmieszną. Ten facet potrafi tylko knuć.

Jeden nie ma nic, i drugi nie ma nic. Razem mają tyle, by zawiązać koalicję o zerowym poparciu i zainteresowaniu chyba jedynie mediów. Ludzie nie mają pracy, pieniędzy, perspektyw., a oni w humorach. Panie papaj, zabieraj pan tyłek z JG i z Taurona. Tu nikt na pana nie czeka.

Najlepiej będzie jak Ci Panowie nie będą już więcej niczego robić dla JG...

śmieszne jest to ze ktoś kto sie teraz mieni Po razem z poprzednim przeciwnikiem chce razem startować tylko dlatego by walczyć z schetyna i jego ludźmi...to bez sensu i normalni wyborcy to wiedza i na ich glosy papaj nie ma co liczyć a obyw. dol. slask traci swoja szanse na swoj sukces jako przystawka Po, ps. a tak na konie uważam ze Marcin Zawiła był i jest dobrym prezydentem uczciwym i kompetentnym i w naszym mieście sporo dobrego się wydarzyło .Jako jelonka nie musimy się wstydzić za obecnego prezydenta gdziekolwiek wystepuje a chyba nie chcecie zobaczyć jak by wypadał w 15 min wystąpieniu z głowy np.Papaj

Obrębalski wróć! Przepraszam - że głosowałem na Zawiłę

Papaj mówi o zgodzie, a to dobre! ha ha ha ha ha ha ha

Popieram, Obrębalski robił sporo dobrego, a tu taka skomplikowana sprawa i go zmienili.

zacytuję klasyka - "oni już byli"

Nareszcie ,komuna oficjalnie,bez żadnego poparcia,podzieli stanowiska,i wróci po staremu,no bo kto?

Te wypierdki,typu PO,PIS?

To złodzieje,ustawieni_ na koryto,a gdzie obywatel?

Problem w tym,że trafiają sie idioci typu Palikot,u Kusiaka,byliby za kamerdynera,no może za psa myśliwskiego,ale NIGDY za polityka,he,he,

I tak drodzy polaczkowie,macie przekrój hołoty,która wami rządzi,i rządzić będzie,czy to Kusiak,Obrębalski,czy ta bida Zawiła,to bez znaczenia,koryto wyrównuje różnice polityczne,może tylko wzmaga apetyt...

Jeleniogórzanie nie dajcie się zrobi w hu.berta

A który z nich to ten Papaj? Dużo słyszałem, chciałbym mu się przyjrzeć, żeby łukiem omijać.

Powiedzieć Wam najlepszy dowcip? Oto on: słyszałem, że Papaja w Jelonce bardzo lubią i nie ma on w ogóle negatywnego elektoratu.

I tak drodzy polaczkowie,macie przekrój hołoty,która wami rządzi,i rządzić będzie,czy to Kusiak,Obrębalski,czy ta bida Zawiła,to bez znaczenia,koryto wyrównuje różnice polityczne,może tylko wzmaga apetyt...

Bo jeleniogórskie frajerstwio tak ma,marychę kupuje w podlubanskich wiochach,auta u złodzieji z Niemiec,i czy im przeszkodzi Zawiła,Kusiak,Obrębalski,czy jakiś Prystrom?

No chyba was p***ało,szukam dziwek na noc,pełna kultura,wygląd,prezencja,tu nie ma pomyłek,tu może byc tylko satysfakcja,narazie zgłaszajcie sie na forum:))

Lepiej mieć stosunek z jeżem ,niż z Papajem mieć przymierze......

Widzialem jak pan wyludza pieniadze mieszkancow. Slyszalem jak pan klamie. Teraz widze tez ze jest pan naiwny liczac na nasze glosy.

Co grozi Jeleniej Górze po szczęśliwych wyborach dla obu panów? Grozi upadek. Papaj, który od chyba roku bryluje po przedpokojach salonów swoich wrocławskich panów jak dotąd niczego naszemu miastu nie załatwił.

Trzeba być wyjątkowym gnidą, by "walczyć" z kimś, atakując jego żonę. Tak postępują osoby prymitywne.

Przecież nie atakuje żony, tylko Papaja za nepotyzm. Sam jesteś prymitywem, bo nie rozumiesz co czytasz. A może sam masz posadkę załatwioną dzięki jakiemuś wysoko postawionemu POlitykierowi, Zbysiu?

Pan Rzońca przynajmniej wypowiedział się pod swoim nazwiskiem, a ty atakujesz jak kundel. Boisz się przyznać kim jesteś, "bohaterze" z gnojowiska. On stanął po stronie kobiety, która jest poza sporem politycznym, a czego ty bronisz Azorku?

Z tego co wiem to pan Papaj w sprawie aktualnego zarządzania miasta i jego placówkami ma teraz raczej niewiele do powiedzenia, więc te zarzuty wobec jego żony są raczej nietrafione.
Odwieczny problem tych co pełnią, czy pełnili jakieś "ważne"funkcje. Choć raczej to problem ich bliskich którzy choćby nie wiem jak byliby zdolni, ukończyli nie wiadomo ile fakultetów to przy zajmowaniu jakiegoś stanowiska pracy zawsze będą oskarżani, że to po znajomości. Nie jestem zwolennikiem pana Papaja, wręcz będę w czasie wyborów go zwalczał ale nigdy nie posunąłbym się do atakowania jego bliskich!
Zbyszek użył trochę "zbyt ostrych" słów, ale z istotą jego wypowiedzi się zgadzam. Kazimierz Piotrowski

O, Kaziu się odezwał. Stary lokalny kacyk, który sam załatwiał nie raz i nie raz sam brał po znajomościach. Swoich trzeba bronić, co nie? Wybacz Kaziu, ale ty jako kumpel "Zbyszka" jesteś tu najmniej wiarygodny. Po co zabierasz głos, skoro wszyscy wiedzą kim jesteś i jakie masz metody?

Józef Ignacy Krasicki: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi!;-)"

Do cnoty ci daleko Kaziu, oj daleko! Ale wierz dalej w swoje nieskalane ego - jak widać za g**** jesteś na to, żeby spojrzeć krytycznie na siebie i na lata swojej działalności w organach samorządowych.

Ad.~kazimierzp.
Kazimierzu! Cnotę straciłeś z doktrynalnie Ci bliskimi: PiS-partią i jej zbrojnym ramieniem - pożal się panie Boże - Robertem Wspólne Miasto.
Twoja persona nie jest godna nawet jakiejkolwiek krytyki, gdyż polityk z Ciebie mierny.
Natomiast jestem pełen podziwu i uznania za eksponowanie - przez Ciebie - urbanistyczno-architektonicznych staroci tu i ówdzie.
Zatem rób nadal to w czym naprawdę jesteś dobry. DOLNOŚLĄZAK

[quote=Marek Z.]Pan Rzońca przynajmniej wypowiedział się pod swoim nazwiskiem, a ty atakujesz jak kundel. Boisz się przyznać kim jesteś, "bohaterze" z gnojowiska. On stanął po stronie kobiety, która jest poza sporem politycznym, a czego ty bronisz Azorku?[/quote]

A ty ile masz odwagi, kundlu, skoro wymagasz od kogoś tego, czego sam nie robisz? Do budy, psie!

Jacku, jesteś tchórzem i zwykłym draniem. Brzydzę się takimi osobami.

Zbysia Rzońcę wywalili z "Nowin", to teraz trolluje w komentarzach i obraża czytelników. A wszędzie chwali się jak to po jego odejściu spada sprzedaż "Nowin". A PRAWDA JEST TAKA PANIE ZBIGNIEWIE, ŻE BYŁ PAN NAJGORSZYM DZIENNIKARZEM W REDAKCJI. Pańskie teksty były zwyczajnie nudne, nie wspominając o tym, że nie ma pan (pisownia celowa z małej litery) pojęcia o tym, co to znaczy obiektywne dziennikartwo. Był pan jedynie chłopcem na posyłki i wazaliniarzem wybranych polityków. Jak widać po pańskich komentarzach, do tej pory pan nie zrozumiał, dlaczego pana usunięto z pracy.

Mój komentarz też wykasowano. Zapewne kogoś bardzo zabolała prawda bo przecież nie napisałem niczego obraźliwego. Napisałem tylko, że pan Rzońca po tym jak wywalono go z "Nowin Jeleniogórskich", zajmuje się pijarem, szkoląc m.in. lokalnych polityków. Zapewne to ujadanie na forum na przeciwników pana Papaja to część roboty zleconej przez Papaja przed wyborami. Coś słabe ma pan efekty pracy, panie Rzońca.

A ty Zbysiu jesteś zwykłym śmieciem. Możesz sobie jęczeć do admina żeby usuwał mój komentarz a ja za każdym razem wkleje go na nowo i nawet chętnie ci to powiem prosto w twarz, a nawet napluję w nią przy okazji.

jak to się dziwnie układa, cztery lata temu prezydent Obrębalski został w aksamitnych rękawiczkach odsunięty, za zawiązanie koalicji z obecnymi radnymi ODS. PO odmówiła mu poparcia w wyborach na drugą kadencję, proponując prawybory - innymi słowy podano mu "czarną polewkę" desygnując z góry na to stanowisko pana posła Zawiłę. Po czterech latach PO przeprosiło się z panem Obrębalskim i ODS... teraz pewnie padnie propozycja prawyborów dla pana prezydenta Zawiły, której ten nie przyjmie, bo wszyscy z góry wiedzą, że to wszystko teatr dla naiwnych. Co do inicjatywy ODS i PO, zanim zaczniemy psioczyć, to poczekajmy na jakiś program i kandydata na prezydenta, co do pana prezydenta Zawiły, no cóż wygląda to na schyłek kariery samorządowej i politycznej... niestety zasłużony po pełnej obietnic kampanii (park technologiczny, roszerzenie SSE, inkubator przedsiębiorczości, SKM, hala sportowa na Zabobrzu, poprawienie dostępności komunikacyjnej itd.)i wyjątkowo marnej prezydenturze.

tak marnej, że PO próbuje się na siłę od niej odcinać. Jak to mówią sukces ma wielu ojców, porażka jest zawsze sierotą. Od ojcostwa tej prezydentury i od współtworzenia jej PO i osobiście pan Hubert Papaj (zastępca prezydenta przez 3/4 kadencji) odżegnują się na wszystkie sposoby. Samo to świadczy jak marnie jest ona oceniana nawet wśród kolegów partyjnych pana prezydenta Zawiły.

a co się dzieje z Obrębalskim, działa politycznie ??

pewnie,że sie nie podpiszę bo się boję o swoja przyszłość w pracy!!! Jeszcze raz zadaje pytanie: czy to prawda, że dyrektorka gim 4 dostała nakaz zatrudnienia pani anny P???? wśród nauczycieli aż dudni!!! Nikogo nie oczerniam, tylko zadaję pyatania!!!!

Niestety, wszystko to jest prawdą. A fakt, że wykasowano Pański komentarz i że wzbudził tyle agresji ze strony niektórych osób (nota bene dość znanych z publicznej działalności i przy okazji różnych podejrzanych powiązań), najlepiej świadczy, że było w nim dużo prawdy. Prawdy bolesnej dla niektórych - ale trzeba o niej pisać, bo wszystko to się dzieje za publiczne (czyli nasze) pieniądze.

żona pana Papaja pracuje jako nauczycielka "za nasze publiczne pieniądze"... tak jak by nikt nie pamiętał gdzie i za jakie pieniądze pracuje żona obecnego prezydenta. Pieniądze równie publiczne, tyle że znacznie większe. Jeden drugiego warty. Zaś histeryczny ryk obrońców obecnego prezydenta to wycie tych, którzy nieźle się ustawili w rządzącym tym miastem od 25 lat układziku UW(PO)-SLD, podczas gdy inni mieszkańcy ledwo wiążą koniec z końcem.