To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Platforma będzie rządzić samodzielnie?

Platforma będzie rządzić samodzielnie?

Po przystąpieniu Krzysztofa Kroczaka do klubu radnych Platformy Obywatelskiej, przedstawicielom partii Tuska brakuje tylko jednego głosu do samodzielnego rządzenia w radzie miejskiej. - Jestem przekonany, że w najbliższym czasie będziemy mieli tę większość – mówi zastępca prezydenta Hubert Papaj.

- Bardzo cieszę się, że coraz większa grupa radnych przychyla się do pomysłów Platformy Obywatelskiej. To znaczy, że nas dobrze oceniają – powiedział Papaj, komentując przystąpienie Kroczaka do Platformy.

Obecnie Platforma Obywatelska ma już 11 radnych (razem z Kroczakiem) w 23 osobowej radzie miejskiej. Do większości potrzeba jej jeszcze jednego głosu. Hubert Papaj zapewnił, że to kwestia czasu, ale nie chciał zdradzić, który z radnych mógłby przejść do PO. Tak dogodnej sytuacji nie miała jeszcze żadna partia, która rządziła w Jeleniej Górze w ponad 20-letniej historii samorządu.

Kroczak co prawda nie jest członkiem PO, należy jedynie do klubu radnych, tak jak Anna Ragiel czy Ewa Duziak.

Hubert Papaj przyznał jednak, że po wygranych wyborach parlamentarnych coraz więcej osób chce zapisać się do Platformy Obywatelskiej.

Komentarze (14)

i dlatego trwa ostra akcja na Danutę Wójcik. Bo to ostatnia osoba, którą PO może "zparosić" do siebie

omijajcie czerwonych jak dżume,oni dzisiaj wszyscy zmienili by opcję

Mówią, że radny Ireneusz Łojek chce przystapić do PO.

ułatwi to nam wyborcom ocenić rządy za 3 lata - nie będzie już zwalania na innych.

A lać na tych tępaków z PO dziadowa i tak nic nie zrobią przez następne cztery lata ,a to że zrewitalizowali ten ściek młynówke i park w cieplicach to itak nic im nie da ,dla mnie zawsze będą dziadmi i już

do PO przejdzie radny czy radna, którym PO załatwi kolejny stołek tak jak Kroczakowi. Tak się właśnie sprzedają maluczcy i nie wiedzą co to honor, szkoda, że pozwalają się tak sz...cić. a później się dziwią że nie są szanowani przez społeczeństwo. co tu dużo mówić usadzajdzie się dalej na stołkach tylko szkoda waszego czasu, bo jak się zmieni opcja rządząca to polecicie na pyski, bo będą musieli wejść nowi. może to PO tereaz i coś zrobi jak już ta Czernow odejdzie, może i Zawiła trochę rozumu nabierze.

Przejdzie Dana Wójcik na 98% !!

I jest to pierwszy sukces wydziału dialogu społecznego, partyjnego biura PO utrzymywanego z magistrackiej kasy.

niewazne na kogo glosujemy, niewazne wybory, na końcu PO kupi wszystkich

PO-partia oszustow

niewazne na kogo glosujesz..., ciekawe czy Pani Danuta tez tak zrobi i oszuka swoich wyborców

Pewnie obiecali Wójcikowej wyłączność na sprzedaz opłaty targowej na Florze, bo teraz na Zabobrzu POkroczak lata:-)))