To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pijany ojciec odwoził dzieci do szkoły

W organizmie miał ponad promil alkoholu, a w samochodzie dwoje dzieci, które odwoził do szkoły i przedszkola. Zatrzymanemu dziś 38-latkowi grozi nawet do 2 lat więzienia.

- Na numer alarmowy policji zadzwoniła osoba, która powiadomiła, że kierowca jadący citroenem po Zabobrzu może być pod wpływem alkoholu, a dodatkowo w samochodzie przewozi dzieci – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Było to dziś ok. 8. rano. Na miejsce dyżurny posłał patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd przy ul. Kolberga. - Kierującym okazał się 38-letni jeleniogórzanin. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest pijany, ma ponad promil alkoholu – mówi E. Bagrowska.

W samochodzie był jego 5-letni syn, którego 38-latek odwoził do przedszkola. Jak się okazało, chwilę wcześniej mężczyzna odwiózł do szkoły starsze dziecko.

38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, może mu grozić nawet do 2 lat więzienia. Straci też prawo jazdy. Na jak długo – zdecyduje sąd.
 

Komentarze (2)

Brawa dla Osoby,która poinformowała policję o zaistniałym fakcie i tym samym nie była obojętna na głupotę mogącą doprowadzić do nieszczęścia.

Anonimowi są wspaniali)