To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pijanemu kierowcy grozi do 12 lat więzienia

Pijanemu kierowcy grozi do 12 lat więzienia

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał 47-letni kierujący, który wczoraj przejechał starszą kobietę w Sobieszowie.

Policja przedstawiła mu taki zarzut. Za spowodowanie śmierci jadąc po pijanemu grozi nawet do 12 lat więzienia. Jeszcze dzisiaj ma zostać skierowany do sądu wniosek o aresztowanie 47-letniego kierowcy. - Trwa przesłuchanie mężczyzny. Pozwoli ono na ustalenie bliższych okoliczności zdarzenia – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

47-latek wczoraj w Sobieszowie jadąc samochodem ciężarowym, potrącił 76-letnią kobietę, przechodzącą przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu. Kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Szerzej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Komentarze (2)

Stara kobieta - pewnie Alzheimer i te sprawy- weszła wtargnęła (?) na ulicę poza przejściem – powinna dostać pośmiertny mandat (płatny z zasiłku pogrzebowego). Być może nawet na trzeźwo kierowca nie miałby szans wyhamować. Ale być może faktycznie te dwa piwa zwolniły mu refleks o te decydujące 2 sekundy, więc i tak palantowi należy się kilka lat bez zawiasów.
g****m ludziom włażącym bezmyślnie na jezdnię i g****m ciu.. lom po alkoholu za kierownicą – stanowcze nie!

dwggawgf - ty chyba taki normalny to do końca nie jesteś,jak byś nie wiedział to w tym miejscu jest strefa ograniczonej prędkości do 40. Jak by tak jechał to by wy****ował. W tym wieku 76 lat ciężko mówic o wtargnięciu na jezdnię, należy raczej myślec o problemie z szybkim opuszczeniem jezdni.W jednym się z tobą zgadzam do paki gnoja!!!!!!!!!!!!