To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pierwszy mityng lekkoatletów

Ewa Dziemidowicz

Ograniczona do 150 liczba zawodników i zawodniczek startowała w Szprotawie w pierwszym w 2020 roku mityngu lekkoatletycznym. Nigdy wcześniej tak późno nie rozpoczynano sportowego sezonu. Weekendowe zawody odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym. Lekkoatleci rywalizowali tylko w konkurencjach rzutowych.

W XXI Mityngu Chrobrego i Ottona obiecująco wypadli reprezentanci SL GKS Olsza Olszyna. Blisko podium byli oszczepnicy Ewa Dziemidowicz (na zdjęciu) i Paweł Chorzępa. Oboje zajęli czwarte miejsce. Wynikiem 30,77 metrów po rzucie oszczepem o wadze 600 gramów Ewa ustanowiła rekord życiowy. Oszczep o wadze 700 gramów Paweł posłał na odległość 36,50 metrów. To także jego „życiówka”. Kulę o wadze 4 kg Ewa Dziemidowicz pchnęła na 7,33 m (rekord życiowy). W swoim debiucie w rzucie 500 gramowym oszczepem Milena Markowska osiągnęła 16,58 m (rekord życiowy).

- Mityng w Szprotawie zawsze tętnił życiem, w tym roku wszystko było inne. Przed wejściem na stadion w bramce był pomiar temperatury, potem sędzia główny omawiał warunki startu, zasady bezpieczeństwa i poprowadził na miejsce startu. Tam sędziowie pilnowali zachowania dwumetrowego dystansu między sportowcami. Dysponowali też sprzętem dezynfekującym. Zawody lekkoatletów w stanie pandemii zorganizowano zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia. Trzeba się przyzwyczaić do sanitarnych obostrzeń. Tak już będzie - mówi trener ekipy z Olszyny Przemek Chorzępa.