To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pięć lat dla księdza z Ruszowa

Fot. Archiwum

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu wydal dziś (13 marca) wyrok w sprawie księdza Piotra M. z Ruszowa, oskarżonego o dwa przestępstwa o charakterze seksualnym przeciwko dwójce dzieci. Proboszcz został skazany na 5 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny, a obrona zapowiada apelację.

Sąd orzekł także o środkach karnych: dożywotnim zakazie zajmowania stanowisk związanych z opieką i wychowywaniem dzieci, zakazie zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi na okres 15 lat, nawiązce na rzecz każdej z pokrzywdzonych w kwocie 25 tys. zł. Wyrok był zgodny z oczekiwaniami prokuratury.
Sentencję wyroku ogłoszono bez udziału stron, mediów i publiczności. To z uwagi na ograniczenia związane z koronawirusem. Przed sądem jednak, jak przed każda rozprawa zgromadzili się zwolennicy księdza, jak i osoby wspierające pokrzywdzone dziewczynki.
Więcej o tej sprawie w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.

Komentarze (16)

rozmawiałem z jednym obrońcą księdza i na pytanie dlaczego broni pedofila odpowiedział tak.
- ano zgwałcił ale zara sie wyspowiadał i Jezus go z woli swojej rozgrzeszył a co z woli boskiej odpuszczone to ponad prawem ludzkiem jest.

To ten zbrodniarz dalej jest księdzem?

Po wyjściu z pierda wyślą go na Dominikanę .

co trzeba mieć w głowie aby bronić pedofila ?

co trzeba mieć w głowie aby bronić pedofila ?

W jednym z przypadków matka podczas kąpieli córki (niepełnosprawnej) poznała po jej narządach płciowych, że mogła zostać zgwałcona. Reszte wydobyli psychologowie. Okazało sie, że jak zostawała sama z ksiedzem była rozbierana i gwałcona.

CZARNA ZARAZA!!!

Wyrok surowy jak na nasze sądy, podobne powinny zapadać wobec pedofilii z grona nauczycieli i celebrytów

Proroków i zwykłych obywateli

wykastrowac skotki*yna

Nie jest już podejrzsnym, a skazanym. Nazwiska skazanych pedofili, tak samo jak ich gęby, powinny być dostępne publicznie.

Księża powinni być ponad prawem ludzkim. Wyłącznie boskie.

może powinni tylko, że nikt nie wie jakie jest prawo boskie. Jaki mamy dowód, że na Synaju Bóg gadał z Mojżeszem? Żadnego, tylko słowo Żyda. Podobnie jest z oświadczeniem Boga, że Żydzi są narodem wybranym. Tak twierdzą Żydzi i to jest jedyny "dowód".

W obliczu pandemii księża nawołują do uszczestnictwa w mszach a ludzie tam chodzą. Masz swój dowód. Bóg ma źródło w bezgranicznej ludzkiej głupocie.

Wyrok może się nie ostac wydał go sędzia z nadania neoKRS, a takich nie uznaje tutejszy sąd okręgowy

yebany