„Piastowicze” z Wykrot i Dziwiszowa kompletują punkty

Sobotnia seria sześciu spotkań w jeleniogórskiej klasie okręgowej nie zawiodła oczekiwań kibiców lokalnego futbolu. Obejrzeli aż 25 goli, w tym dziewięć w Jędrzychowicach, gdzie beniaminek rozgromił lwówecki zespół Czarnych 8:1. „Rycerze” wiosny z Cosmosu Radzimów znów wygrali z rywalem wyżej notowanym, lubańskimi Łużycami. Po czwartoligowy awans zmierzają ambitnie piłkarze z Warty Bolesławieckiej. Wicelidera wzmocniła dwójka z BKS-u Bolesławiec, Wojciechowski i Głowacki.

Pierwsza w tabeli drużyna Piasta Wykroty pewnie pokonała wojskowych ze Świętoszowa. Powody do radości mieli zawodnicy i kibice drugiego w okręgówce klubu o nazwie Piast. Na grząskim boisku w Dziwiszowie podopieczni trenera Dariusza Michałka zdobyli komplet punktów w konfrontacji z KKS Olimpią Kamienna Góra. W 12. minucie po dośrodkowaniu piłki przez Tomasza Woźniczkę niefortunnie interweniował obrońca gości Michał Hnisdiłów trafiając w podbramkowym zamieszaniu do siatki Olimpii. W 80. minucie końcowy wynik na 2:0 mocnym strzałem z 17 metrów ustalił młodzieżowiec Kacper Dudek. Kilka minut wcześniej czerwoną kartkę (za drugą żółtą), ujrzał Jarosław Grzesiak. Za dobrą grę zwycięski trener wyróżnił pozyskanego z MKS Karkonosze Łukasza Mężyka (rocznik 1999), kapitana Piasta Antoniego Podobińskiego i wiele razy skutecznie ratującego zespół od utraty gola bramkarza Dariusza Mikulskiego. Piłkarze z Kamiennej Góry nie wykorzystali wielu doskonałych sytuacji na polu karnym, nawet w sytuacji sam na sam z goalkiperem.

W ekipie gospodarzy, nareszcie w optymalnym składzie, oprócz Łukasza Mężyka dobrze spisali się inni „nowi” od rundy wiosennej piłkarze, Tomasz Hutnik, Filip Pietruczuk i Grzegorz Olczyk. Olimpia wzmocniła się Kacperem Zasadą i Tomaszem Gwiżdżem.

Komplet sobotnich wyników 21. kolejki (16 kwietnia):

Piast Wykroty – Twardy Świętoszów 4:1 (1:0), Adrian Paruch, Eryk Kliwak, Adam Turko, Paweł Urbaniak – Dariusz Łojko
GKS Warta Bolesławiecka – KS Orliki Węgliniec 4:0 (1:0), bramka samobójcza, Damian Puzio 2, Sławomir Pełdiak
Cosmos Radzimów – Łużyce Lubań 1:0 (0:0), Dawid Łamasz
Apis Jędrzychowice – Czarni Lwówek Śl. 8:1 (4:0)
Hutnik Pieńsk – Włókniarz Chełmsko Śl. 4:0 (1:0), Dawid Kotelnicki 2, Dominik Szydlarski, Arkadiusz Kikut
Piast Dziwiszów – Olimpia Kamienna Góra 2:0 (1:0)