![Piast Bolków czerwoną latarnią A-klasy](https://old.nj24.pl/sites/default/files/imagecache/szczegolowy_opis_zdj_glowne_220/article/main/13280/aaaaaa%281%29.jpg)
Czarni Strzyżowiec - Pogoń Świerzawa 2-2 (1:2)
Bramki: Romaniuk, Michalczyk dla Strzyżowa; Czapiewski, Kurek dla Świerzawy
Nysa Wolbromek - Pub Gol Jelenia Góra 5-0 (0-0)
Bramki: Kleszcz (3), Bartusch, Klimek
Halniak Miłków - KS 1946 Chełmsko Śląskie 0-5 (0-2)
Bramki: Nowak (2, Goliński, Kopeć, Pączkowski
Victoria Czadrów - Endico Mitex Podgórzyn 2-6
Bramki: Wryszcz (2), Tatomir, Banasiewicz, Woźniczka, Pietrykiewicz dla Podgórzyna
KS Łomnica - Orzeł Mysłakowice 3-1 (0-0)
Bramki: Bukowski dla Mysłakowic; Aleksiejew (2), Wilczyński dla Łomnicy
Czerwona kartka – Liner (Mysłakowice)
Piast Bolków - Woskar Szklarska Poręba 1-2
Bramki: Taborski dla Bolkowa; sam., Czarniewicz dla Szklarskiej Poręby
Orzeł Lubawka - Chojnik Jelenia Góra 5-2 (3-1)
Bramki: Adamowicz (3), Chubiński dla Lubawki; Kołodziej, Potocki dla Jeleniej Góry
Orzeł w tę niedzielę potykał się w derbowym pojedynku z Łomnicą. Spotkanie było mniej ciekawe niż bywało w poprzednich latach. Przemeblowany, odmłodzony Orzeł, zwłaszcza w pierwszej połowie, był równorzędnym przeciwnikiem, zaś Łomnica grała bardzo nerwowo. Potem jednak zdobyła bramkę i już potoczyło się tak, jak można się było spodziewać.
Drugi raz z rzędu, bardzo wysoko przegrał Pub Gol. Tym razem z nie najwyżej notowanym Wolbromkiem. Beniaminek w pełni zasłużył na zwycięstwo. Usprawiedliwieniem dla jeleniogórzan były problemy kadrowe – do Wolbromka przyjechała goła jedenastka (spóźniona), w tym bodaj czterech z podstawowego składu.
Podgórzyn i Lubawka zgodnie z pokładanymi w nie nadziejami. Podgórzyn poradził sobie z Czadrowem, choć mecz wcale nie był jednostronny. Podkreślić trzeba kapitalną interwencję bramkarza przy rzucie karnym dla Czadrowa. Lubawka pewnie wygrała z Chojnikiem. Prowadziła grę i od początku do końca kontrolowała przebieg spotkania. Ciągle nie może przełamać się Piast Bolków. Tym razem przegrał z Oskarem, który przecież w poprzednich spotkaniach nie potrafił zwyciężyć. W Bolkowie twierdzą, że był to ich najsłabszy mecz w tym sezonie.
W meczach drużyn ze szczytu tabeli na pewno ciekawsze było to w Strzyżowcu. W pierwszej połowie przeważał lider, w drugiej sytuacja zmieniła się diametralnie. Świerzawa czuje niedosyt po remisowym spotkaniu – mieli bramkę na 2:3, ale nie została uznana (spalony). „Sędziowie ciągle nas nie lubią” mówią działacze świerzawskiego klubu.
Klęskę poniosła druga z niepokonanych dotąd drużyn. To zasługa świetnej gry Chełmska. Nowy trener, nowi zawodnicy, inaczej poukładana drużyna – to przynosi efekty. Na początku sezonu w Chełmsku deklarowano, że interesuje ich awans. Wydawało się to mocno przesadzone, ale teraz widać, że może być realne.
Najlepsi Strzelcy:
Adamowicz (Lubawka), Rosek (Miłków) - 6
Wyderkowski (Pub Gol), Wolny (Świerzawa ) – 5
![]() |
Komentarze (2)
Dla Lubawki strzelali Adamowicz x4 i Schabiński
dla Lubawki
Adamowicz 4
Schabinski 1
i Adamowicz ma 7 bramek nie 6