To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piłkarska środa z Karkonoszami i Przyjaciółmi Gola

Piłkarska środa z Karkonoszami i Przyjaciółmi Gola

Kibice w środku tygodnia będą mogli odpocząć od męczącej pracy. Na boiskach w Jeżowie Sudeckim i Mirsku fani zobaczą jeleniogórskich piłkarzy w akcji.

To będzie prawdziwa piłkarska środa, która wyłoni zwycięzcę Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego, jak i również drużynę, która prawdopodobnie awansuje do A-klasy. Na początek w Mirsku o godz. 17:00 na boisko wybiegną zawodnicy jeleniogórskich Karkonoszy i Tomaszowa Bolesławieckiego.

Przed rokiem piłkarze Karkonoszy również grali w finale tych rozgrywek, doznając bolesnej porażki z BKS-em 0:3. Teraz na pewno będą chcieli zrehabilitować się za przegraną i gładko wygrać z rywalem.

Natomiast o godz. 18:00 na boisku w Jeżowie Sudeckim zobaczymy piłkarzy Przyjaciół Gola, którzy będą walczyć o ligowe punkty z WOskarem Szklarska Poręba. To starcie dwóch najlepszych ekip, które w tabeli dzieli siedem punktów. Woskar - jeśli wygra – będzie mógł już powoli myśleć o występach w A-klasie.

Natomiast Przyjaciele Gola, aby myśleć jeszcze o dogonieniu rywala - to spotkanie, chcąc, nie chcąc, muszą wygrać. Jeśli PG zmniejszą dystans do rywala, to jest większe prawdopodobieństwo, że walka tych drużyn o awans rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce. Do końca rozgrywek pozostały cztery spotkania.