Pewne trzy punkty Olimpii. Wyniki IV ligi

Olimpia Kowary zrehabilitowała się za ubiegłotygodniową wysoką porażkę z liderem i w sobotę po dobrym meczu pokonała Włókniarza Mirsk. Skończyło się na 3:0, ale wynik mógł być wyższy, bo i jedna i druga drużyna stworzyły sobie więcej sytuacji.

Olimpia zdecydowanie przeważała w pierwszej połowie, kiedy to strzeliła dwa gole, a mogła jeszcze kilka. W 9 minucie Sebastian Szujewski dograł do Marcina Krupy a ten otworzył wynik. Pięć minut później było już 2:0. Fatalny błąd w tym momencie popełnił obrońca mirszczan Arkadiusz Dołęga, który wyłożył piłkę Mateuszowi Zatylnemu. Ten skorzystał z prezentu i silnym strzałem pokonał Norberta Matuszaka.
W końcówce pierwszej połowy gospodarze stworzyli jeszcze kilka groźnych akcji, strzał Zatylnego obronił Matuszak, Szujewski trafił w poprzeczkę. Goście najlepszą sytuację mieli tuż przed zejściem na przerwę, ale Dawid Grygiel nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Mateuszem Gilewskim.
W drugiej połowie mirszczanie próbowali szukać drogi do bramki Olimpii, ale brakowało im szczęścia, albo zimnej krwi. Dogodne sytuacje mieli m.in. Bartosz Morzecki (kilka), Tomasz Woźniczka czy Jarosław Wichowski. Albo nie trafiali w bramkę, albo na posterunku był Gilewski, bądź też zbyt długo zwlekali z oddaniem strzału i obrońcy Olimpii zdążyli wrócić.
Olimpia także stworzyła kilka bardzo dobrych sytuacji. Wykorzystała jedną: Damian Chajewski dograł z rzutu rożnego a strzałem głową popisał się Marcin Smoczyk. Na listę strzelców ponownie mógł wpisać się Zatylny, a także Szaraniec, ale bardzo dobrze bronił Matuszak.

Olimpia Kowary – Włókniarz Mirsk 3:0 (2:0)
Krupa 9', Zatylny 14', Smoczyk 55'
Sędziował: Damian Sylwestrzak jako główny oraz asystenci: Paweł Kucharczyk i Paweł Stawicki
Widzów: 200.
Olimpia: M. Gilewski - Smoczyk, Nowiński, Denis, Han (15' Szaraniec), Kotarba, Chajewski (75' J. Gilewski), Szujewski, Krupa, Zatylny (85' Piskórz), Kucharczyk (70' Kędzierski).
Włókniarz: Matuszak - J. Niemienionek, Becker, Kowalski, Dołęga (75' Basiak), B. Morzecki, Woźniczka, D. Grygiel (70' Khodzamkulov), Badura (85' Górny), Wichowski, Kozołubski (65' Sz. Morzecki).